Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

REKFOD’tan Makedonya’da Anlamlı İftar Gecesi

Rumeli Edirne kültür ve

Rumeli Edirne kültür ve folklor derneği ve spor kulübü kuzey Makedonya merkez jupa ve bağlı Türk köylerindeki soydaşlarımıza iftar yemeği düzenledi.

 Ramazan ayı nedeniyle Rumeli Edirne Folklor Kültür Derneği Makedonya Merkez Jupa’da Radika DE Derneği ev sahipliğinde geçtiğimiz günlerde  düzenlemiş olduğu iftar programına Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İBRAHİM, Jupa Belediye meclis üyeleri Merkez Jupa Kocatürk Derneği Üyesi Caner SEZAİR, Debre Rafika De Dernek Başkanı Fadriye MUSTAFOSKA, Radika DE merkez Jupa şube Başkanı Benazi ŞEMOVSKA, Mustafa Kemal Atatürk İlk ve orta Öğretim Müdürü Fehmi SKENDER, REKFOD Edirne Dernek Yöneticileri, Balkanlara gönül vermiş derneğe destek veren gönüllü katılımcılar ve Jupa Bölgesi Halkı katılım sağladı.

                      Jupa Belediye Başkanı Ariyan İBRAHİM Edirne grubunu karşılayarak makamında kabul etti iftar programına katıldı, REKFOD Dernek Başkanı Ahmet Dörtler gönül köprüsü kurulmasına verdiği  destekleri  için Belediye Başkanına  ve Radika DE Derneği ve destek verenlere  teşekkür etti.

            İftara geçildi yapılan duaların ardından REKFOD dernek Başkan yard. Refik ŞAHİN katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, Birlikte olmanın   mutluluğundan, bir  grup olarak burada bulunmanın verdiği hazdan  toplum dayanışma, kardeşlik, paylaşma,  ve sevgi bağlarıdan bahsederek  İftar davetine katılımlara teşekkür etti. Radika DE merkez Jupa şube Başkanı Benazi ŞEMOVSKA ve Debre Rafika De Dernek Başkanı Fadriye MUSTAFOSKA  Rumeli Edirne Folklor ve Kültür Derneğine Edirne’den gelen konuklara yaptıkları destek için teşekkür ederek duydukları memnuniyetleri ayrı ayrı söylediler.      Samimi ve sıcak bir ortamda yapılan sohbetlerle iftar yemeği sonlandırıldı.