Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya“BU ÜLKENİN BU ŞEKİLDE SORUNLARININ ÜSTESİNDEN GELMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Saadet Partisi Genel Başkan

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya’nın katılımıyla gerçekleşen basın toplantısı Saadet Partisi İl Binasında gerçekleşti.
Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin ve Parti teşkilatının katıldığı toplantıda konuşan Kaya, “Biz bugün hep beraber şu gerçekle yüzleşmiş durumdayız: bizim ekonomimiz sallantıda. Bizim ekonomimiz kendi ayakları üzerinde duramıyor. Bizim ekonomimiz dışarıdan gelecek paraya bağımlı hale geldi ve biz dolar bazında dünyanın en yüksek faizini ödeyerek borçlanıyoruz. Yüzde 8-9’la borçlanmak zorunda kalıyoruz. Böyle bir ortamda yani 27 lira olan dolar 28 lira olduğunda bu ülkenin borcu 500 milyar lira artıyor. Peki döviz var mı? Yok. Turizm gelirlerimiz yetiyor mu? Hayır. İthalat ihracatımızın 1 milyar dolar önünde ve bu ortamda borçlanmaktan başka seçenek bulamıyoruz. Belki Edirne coğrafyası için bunu söylemek doğru olmaz. Edirne’de endüstriyel tarım yapıldığı için ve önemli ölçüde en azından yerli üretimin teşvik edilmesi ve çiftçilerin de göstermiş oldukları fedakarlıkla ortaya çıkmış olmasından dolayı ama Anadolu’da çiftçilerimiz artık tarımdan çekiliyor. Bu insan neden ekip bu kadar sıkıntı yaşasın? Sosyal problemlerimiz de var. Biz Saadet Partisi olarak hep şunu söyledik; bizler farklı siyasi düşüncelere sahip olabiliriz. Farklı partilere mensup olabiliriz ama aynı memleketin insanıyız. Aynı sıkıntılarla karşı karşıyayız. Aynı ekonomik zorlukları yaşıyoruz. Hepimizin çocukları aynı şekilde bu sıkıntılarla boğuşuyor. Bizim bu sıkıntıları aşabilmemiz adına ortak aklı inşa etme sürecine ivedilikle girmemiz gerekiyor. Şu anda bütün yetkilerin bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştırıldığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Türkiye’nin problemlerini çözemediği gibi katlanarak daha da artmasına sebep oldu. Bir yerde sorun var, gözlerimizi kapatarak gerçekleri ortadan kaldıramayız. Bu ülkenin bu şekilde sorunlarının üstesinden gelmesi mümkün değil. Tarımıyla, ekonomisiyle dış politikasındaki sorunları çözmesi mümkün değil. Bu ülkenin problemlerini çözebilecek formülleri üretmek zorundayız. Bizler Saadet Partisi, Gelecek Partisi grubu olarak çalışmalarımıza başladık. 10 Saadet 10 Gelecek Partili Milletvekiliyle önümüzdeki 1 Ekim günü meclis açıldığında bütçe maratonunda milletin sıkıntılarını emeklisinden gencimize kadar bütün alanlarda bütçe görüşmelerinde dile getirerek bunların doğru bir şekilde ortaya çıkması için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Kaya, basın toplantısının ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve esnafları ziyaret etti.
Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Gürkan; “Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av.Sinan Tekin ve beraberindeki heyet bizleri ziyaret etti.
Değerli Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya’ya Edirne’mize hoş geldiniz diyor, nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.”dedi.