Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞAHİN ve GİYİK: “Kimse bu esnafın ekmeğini elinden alamaz. O zaman biz farklı bir güç oluruz.”

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen CHP Belediye Başkan Adayı Ön Seçimin ardından değerlendirme toplantısı düzenleyen, Edirne Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin ve Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Başkanı Hakan Giyik, “31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Yerel seçimlerde, esnafımız kimi ister ve taleplerimize hangi aday cevap verirse o partiyi destekleyeceğiz. Eğer bu süreçte bizden Meclis üyesiyle ilgili temsil istiyorlarsa her partiye açığız” Dedi.

“Kimse bu esnafın ekmeğini elinden alamaz”

Edirne Belediyesi’nin yapması gereken işi kendilerinin yaptığını ifade eden Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Başkanı Hakan Giyik, “ Şu olacak, bu olacak şeklinde bazı konuşmalar duyuyoruz… Çokta üstüne gitmek istemiyorum ama, bakın sadece benim camiamda 234 tane esnaf var. Kimse bu esnafın ekmeğini elinden alamaz. O zaman biz farklı bir güç oluruz.”dedi.

Edirne Şoförler Odası Başkanı Ali Şahin yaptığı açıklamada; “Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta sonu CHP’nin ön seçimi vardı. Biz de bu seçimde Aday Adayı olan Av. Filiz Gencan’ı destekleme kararı aldık. Bunu da seçim süreci boyunca her yerde deklare ettik ve seçim çalışmalarına da katıldık. Bu kararı almamızdaki en büyük etken; “Sayın Gencan yaklaşık olarak 5 yıl boyunca Trafik Komisyon Başkanlığı yaptı.   Bu dönemde ciddi kararlara imza attı.

Parti içindeki siyasetle daha sonraki siyaseti birbirine karıştırmamak lazım. Biz hangi partinin esnafımıza nasıl projelerle geleceğine bakıyoruz.  Burada 234 tane minibüsçü var,  513 tane taksici var, 300 tane S plaka var. Ben bunların çıkarlarını korumaya çalışıyorum. Biz kendi içimizdeki siyaseti başka yere karıştırmayız. Bizim yönetimimizde diğer siyasi partilere mensup arkadaşlarda var.

“HER PARTİYE AÇIĞIZ”

Bizim siyasilere vereceğimiz mesaj; “Eğer bu süreçte bizden Meclis üyesiyle ilgili temsil istiyorlarsa her partiye açığız. Bundan sonra görüşmeler devam edecek. Hangi partinin talebi olursa esnafımızla görüşürüz ve kim görev almak isterse onu destekleriz. Bizim kimseyle Meclis üyeliği konusunda pazarlığımız olmadı. Biz esnafın yanındayız.  Ben kendi alanında siyasetçiyim. Odayı hiçbir zaman siyasete bulaştırmadım. Siyasetin tüm temsilcilerine odamızın kapısı her zaman açık kalmıştır.” dedi.

“Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bizim abimizdir”

2 Dönem Belediye Başkanlığı yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bizim abimizdir diyen Şahin konuşmasında; “Başkan esnafa çok destek oldu. Bunları da biz unutmadık. Ama biz siyasette esnafa yön veren ve şuna at, buna destek ol diyen insanlar değiliz. Biz sadece takip ederiz. Esnafa destek veren hangi parti olursa olsun ona herkesin huzurunda teşekkür de ederiz ve onlara da sahip te çıkarız. ” dedi.

“SİYASİ PARTİLERDEN GELECEK TALEPLERE GÖRE HAREKET EDECEĞİZ.”

31 Mart tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimde, siyasi partilerden gelecek tekliflere göre hareket edeceklerini söyleyen Şahin; “31 Mart’a gelene kadar da hem Hakan başkan, hem ben bizde sahadayız. Esnaflarla görüşüyoruz. Diğer siyasilerden gelecek görüşlere göre hareket edeceğiz.” Dedi.   

“BELGİN İBA’YA DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

4,5 yıl kadar İl Başkanlığı görevi yapan AK Parti Önceki dönem Edirne İl Başkanı Belgin İba’ya desteklerinden dolayı teşekkür eden Şahin; “İl başkanlığı süresince Belgin hanımla belki 20-30 kere görüştük. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.  Birçok şeyde bize destek oldu. Taleplerimizi Ankara’ya  iletti.” Dedi.

 Daha sonra konuşan ETUS Başkanı Hakan GİYİK, “Bildiğiniz gibi Şoförler Odası bizim üst kurulumuzdur. Biz bu kararı  Esnaf kredi Kooperatif Başkanı ve Şoförler Odası başkanımızla birlikte verdik. Öncelikle esnaf odası arkadaşlarımın rahat olmasını istiyorum. Ben de bu partinin üyesiyim.  Burada bir yarış vardı ve bu bir bayrak yarışıydı. Bizde burada  taraf olmak zorundaydık ve taraf olduk, çünkü, Filiz Gencan Akın bizim Ulaşım Komisyonu başkanımızdı.  Görev yaptığı sürede hangi şartlarda esnafın arkasında durduğunu çok iyi bilen bir insanım. Bunun için onu destekleme kararı aldım ve doğru yaptığımızı düşünüyorum. Daha önceki Başkanım Recep Gürkan benim ağbimdir.  Bize yaptığı tüm yardımları için teşekkür ediyorum. Bu bizim için bir borçtur.  Ön seçimden aday çıkan Şükrü Ciravoğlu’nu da tebrik ediyorum.” Dedi.

“SİYASETİN İÇİNDE OLDUK ÇÜNKÜ…”

Siyasetin içine neden dahil oldukları yönündeki bazı gelen tepkilere de cevap veren Giyik; “Biz neden siyasetin içinde olmayalım ki. Aslında siyaset bizim zaten içimizde.  Siyaset bizim içimizde olduğu için bizim de siyasetin içinde olması gerekiyor. Bugün ben cebime koyduğum parayı siyaset belirliyorsa, gezdiğim yolu, girdiğim sokağı siyaset belirliyorsa, tarifelerimizi siyaset belirliyorsa biz nasıl siyasetin içinde olmayacağız? Bizim siyasetin içinde olmamız gerekiyor. Çünkü kural bu. Keşke tarifelerimizi Esnaf Odası belirlese. O zaman hiç katılmayalım siyasete. ”. dedi.

“Menfaatler Doğrultusunda herkes camiasını kollar”

Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir ön seçim yaşadıysak,  Genel Seçimde de CHP’de esnafımızla birlikte koşacağız anlamına gelmiyor. Bu tasarrufu biz esnaflarımıza sergileyemeyiz. Ama esnaflarımız bu tasarrufu sergileyin derse bunu uygulamakla yükümlüyüz. Menfaatler Doğrultusunda herkes camiasını kollar. Esnafın siyasette de olsa bir yerde yer alması kadar doğal hiçbir şey yoktur ve siyasetçilerin böyle gruplarda oluşturulmasını istiyoruz. ”dedi.

SİYASİLERİN VERECEĞİ VAATLER EN ÇOK BİZİ İLGİLENDİRİYOR”

Siyasilerin vereceği vaatlerin kendilerini yakından ilgilendirdiğini belirten Giyik;”Biz bugün Edirne Belediyesi’nin yapması gereken işi yapıyoruz. Şu olacak, bu olacak şeklinde bazı konuşmalar duyuyoruz… Çokta üstüne gitmek istemiyorum ama, bakın sadece benim camiamda 234 tane esnaf var. Kimse bu esnafın ekmeğini elinden alamaz. O zaman biz farklı bir güç oluruz. Bundan sonra da siyasetçilerimizi dinleyeceğiz. Esnafımız kimi işaret ederse, bizde ona  destek vereceğiz.” dedi.