Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SEDEFÇİ; “ŞU ANDA AK PARTİ’NİN 2 PUAN ÖNÜNDEYİZ…

“ŞU ANDA AK PARTİ

“ŞU ANDA AK PARTİ İLE BİZ YARIŞIYORUZ”

İYİ Parti İl Binasınd açaıklama yapan İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, “Bundan birkaç gün önce CHP tarafından Edirne’de anket yapıldı ve sonuç açıklanmadı.  Bu anket sonucunda CHP ile İYİ Parti arasında 10 puan bir fark olduğu açık ve net bir şekilde görülüyordu ve hala seçimi kazanacakmış gibi çalışmaya çalışıyorlar. Şu anda AK Parti ile biz yarışıyoruz.  AK Parti ile aramızda 2 puanlık bir fark var ve biz 2 puan öndeyiz. Şu anda CHP seçime çok asılır ve 2 puan alırsa aradan AK Parti çıkabilir. Bunu görmüyorlar herhalde. Bunu üzülerek görüyorum.  Bu seçimi Hamdi ağbi değil Edirne kazanacak..” dedi.

İYİ Parti Edirne İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Alpay Alpagut seçim süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Son günlerde özellikle halkımızın partimizin kurumsal kimliğine ve Başkan Adayımıza olan teveccühü  artarak büyümektedir. Tabi buda bizleri çok mutlu ediyor.  Ancak diğer iki Siyasi parti rakibimizin de  yan yana bulunmuş olduğu  billboardlarda sadece bizim reklam panomuzun üzerine bir başka siyasi partinin afiş yapıştırmasını siyasi ahlaka çok uygun bulmuyoruz. Bunu çok gündem ederek ortalığı germenin de bir anlamı olmadığını düşünüyoruz. Sadece bu konuda üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istedim. Bizim bu yarışta önde olduğumuzu düşünüyorum. Bu olumsuz olaylar da bunun göstergesidir.” Dedi.

İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER EDİRNE’YE GELİYOR…

26 Mart Salı Günü İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in Edirne’ye geleceğini ifade eden İl Başkanı Alpagut Engin; “Buradan Edirneliler bir müjde vermek istiyorum. Sayın Genel başkanımız 26 Mart Salı Günü Edirne’ye gelecek. Genel başkanımız Saat: 14.30’da Saraçlar Caddesinde Edirnelilerle buluşacak. Ben buradan tüm halkımızı davet ediyorum.   Genel başkanımız Saraçlar caddesinde  esnaf ziyareti gerçekleştirecek.” Dedi.

AKALIN; “BİZ SEÇİMİ ÖNDE GÖTÜRÜYORUZ”

Daha sonra konuşan İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın; “31 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlerin başta ilimiz olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Edirne’de şu ana kadar geldiğimiz süreçte, ufak tefek arızaların dışında Cumhuriyet’e yakışır bir seçim süreci geçiriyoruz. Bundan da mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.  Hem sahadan hem de dışardan gelen bilgiler doğrultusunda biz seçimi önde götürüyoruz.  Edirne’de tecrübenin kazanacağına inanıyoruz. Edirne’miz şu anda içinde bulunduğu durumu affetmiyor. Milletimizin bu hak etmediği durumu yine milletimiz sandıkta yapacağı tercih ile düzeltecektir. Bu da Hamdi Başkanla olacaktır.  Hamdi Başkana her gittiğimiz yerde büyük bir teveccüh var. Şu anda da seçimi önde götürüyoruz. İnşallah sonuna kadar da böyle olacak ve inanıyorum ki ileriki günlerde de biz arayı açacağız ve bu seçim galibi Hamdi başkan olacak. Hamdi başkan da önümüzdeki 5 yıl Edirne’yi yönetecek  ve göreceksiniz daha ilk günlerde Edirne’de çiçekler açmaya başlayacak.” Dedi.

DİĞER 2 ADAY NEDEN MAL  BEYANI AÇIKLAMADI..

Ardından konuşan  İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi “Bildiğiniz gibi daha önce ben mal beyanı açıklaması yapmıştım ve benim açıklamamdan sonra 2 tane arkadaşımdan da mal beyanı açıklaması gelmediğini biliyorum ben.  Niye açıklamıyorlar onu da merak ediyorum. Buradan da soruyorum. Neden gizliyorsunuz?  Bunu Edirne halkına sunmak ve açıklamak zorundasınız diye düşünüyorum. Diğer bir konu da iki adayımızı da TV’de canlı yayına davet edip, hep beraber projelerimiz açıklayalım şeklinde çağrıda bulunmuştum. Maalesef 2 adaydan da bugüne kadar yanıt gelmedi.  Buradan o çağrımı bir kez daha yapıyorum.