Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit Polis Memuru Nefize Çetin Özsoy Dualarla Anıldı

2016 yılında Mardin’in Midyat

2016 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü binasına yönelik hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Nefize Çetin Özsoy şehadetinin 7’inci yılında kabri başında dualarla anıldı.

Yenişehir mezarlığında Şehit Nefize Çetin Özsoy’un kabri başında düzenlenen anma törenine Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, eşi Dilek Kırbıyık ile birlikte katıldı.


Törende şehidimizin Babası Süleyman Çetin ve Annesi Hafize Çetin ile yakından ilgilenen Vali S H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık şehidimize Allah’tan rahmet ve kendilerine tekrar başsağlığı temennilerini iletti.
Geniş bir katılımla gerçekleşen anma töreninde 7 yıl önce şehit olan Polis Memuru Nefize Çetin Özsoy ve tüm şehitlerimiz için dua edildi.


Anma töreninde konuşan Vali Kırbıyık; “Bugün üstünde yaşadığımız bu topraklar için tarih boyunca bu millet binlerce şehit vermiştir. Bugün şehadetinin yıldönümünde kabri başında bulunduğumuz Nefize kardeşimiz de aziz şehitlerimizden bir tanesi. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Tabi bu, sadece düne ait bir mücadele değildir. Bugün gerek terörle mücadele de, gerek yurtiçinde güvenliğin sağlanmasında, gerek sınırların korunmasında bu mücadele her gün devam ediyor. Bizler gündelik hayatımız içerisinde bazen fark ediyor bazen fark etmiyoruz ama bu ülke için canını ortaya koyan binlerce kahramanımız 7 gün 24 saat esasına göre görevlerine devam ediyor. Serhat şehrimiz Edirne’de hudut hattımızın korunması için, ülkemizin menfaatlerinin korunması için gece gündüz demeden nöbet tutan Mehmetçiklerimiz var.

Yine bu şehrin emniyetini, güvenliğini, asayişini sağlamak üzere gece gündüz koşturan polis arkadaşlarımız var jandarma mensuplarımız var. Allah hepsinden razı olsun. Tabi bize düşen aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğilmek, onları her zaman rahmetle minnetle saygıyla yad etmek, aileleriyle, hep birlikte dayanışma içerisinde olmak. Bugün de bu birlikteliği gösterdiniz Allah hepinizden razı olsun. Edirne hakikaten bu anlamda çok kıymetli bir vilayet. Şehit aileleri ile her bir araya geldiğimizde bu duyguları yaşıyoruz. Kendi öz ailemizle, kendi öz büyüklerimizle, babamızla, annemizle, kardeşlerimizle bir araya geldiğimizde yaşadığımız duyguları yaşıyoruz. Bir aile bütünlüğünü yaşıyoruz. Bunları bize yaşatan başta çok kıymetli şehit ailelerimize, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Tekrar ifade etmek istiyorum. Bu birlikteliği her seferinde ortaya koyan çok kıymetli Edirnelilere de şükranlarımızı sunuyoruz. Allah aziz şehitlerimize layık olmayı nasip etsin. Allah bu milleti, bu devleti her daim korusun ve güçlü kılsın.” şeklinde konuştu.

Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, eşi Dilek Kırbıyık Hanımefendi ve beraberindekiler, Şehit Nefize Özsoy’un kabri başındaki törenin ardından aynı yerde kabri bulunan Şehit Polis Memuru Serhan Alışkan’ın kabrinde de dua ederek rahmet dilediler.

Törene Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, eşi Dilek Kırbıyık Hanımefendinin yanı sıra Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Suat Dönmez, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, kurum müdürleri, dernek temsilcileri, emniyet ve jandarma mensupları ile vatandaşlar katıldı.