Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şen, “Göz bebeğimiz Edirne’yi muhalefete bırakmayalım artık”

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 2023 Şehir Buluşmaları programı çerçevesinde Edirne’de AK Parti teşkilatı bir araya geldi. Şen AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda, “Burada belediyenin yapması gereken bir sürü iş il başkanlığımız tarafından yapılıyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, ‘2023 Şehir Buluşmaları’ çerçevesinde Edirne’de ilk olarak AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Belgin İba ile görüşen Şen, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.2023 Şehir Buluşmaları çerçevesinde Edirne’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı, Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, il başkanlığında düzenlenen toplantıda partililerle bir araya geldi.Şen, teşkilat mensuplarıyla yaptığı toplantıda 21. yüzyılın Türkiye yüzyılı olacağını belirtti.Edirne’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Şen, “Benim için bir bahtiyarlık. Zira her Türk evladının öyle olsa gerektir. Burası çok ayrı bir noktadır. Çok ayrı bir yerdir. Edirne bambaşkadır. Edirne o bambaşkalığına layık bir şekilde yönetilmemektedir.

Bunun da sırası gelmiştir diye düşünüyorum. TÜM MKYK ve MYK üyelerimiz hepimiz şu an Türkiye’nin bir yerlerindeyiz. Bugün de ben burada sizin hizmetinizdeyim, Edirne’deyim. Dedelerimin payitahtındayım. Bu çok büyük bir mutluluk.” Dedi.14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı seçiminin ardından yapılan ilk toplantıda yerel seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Şen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimin ertesi günü planlamayı yaptığını anlattı.Şen, tüm teşkilat olarak sahada olduklarını ve özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.Edirne’nin önemine değinen Şen, kentin muhalefet partisi tarafınca iyi yönetilemediğini söyledi.Payitaht Edirne’yi muhalefet partisine bırakmak istemediklerini belirten Şen, “Göz bebeğimiz Edirne’yi muhalefete bırakmayalım artık. Yapamıyorlar, yönetemiyorlar. 2019 seçimlerinde milletimiz öyle karar verdi. Milletimizin kararı başımızın tacıdır hiç sorun yok.

Ama o 2019’da kaybettiğimiz yerleri geri aldık. Birbirimize bir söz verelim öncelikle. Edirne’mize AK Parti Belediyecilik hizmetlerini hep birlikte getirmek için biraz daha farklı, birkaç bin daha fazla, daha çok hal hatır soracağız, daha çok gönülle gireceğiz. Girdiğimiz gönül ebediyen kapılarını bize açmış bir gönül olacak. Bunları yaptığımız zaman bu seçimleri alırız. Biz gönül belediyeciliği diyoruz zaten. Sen bu şehri yönetiyorum diye bir şehri berbat edersen ben de buna müsaade edemem. Çalışırım, çabalarım, milletim beni tercih eder ve ben yönetirim. O zaman ne olur? Şehir abat olur, berbat olmaz.” Dedi.CHP’li kişilerin Türkiye Yüzyılı’nda yapılan projeleri kötülediklerini belirten Şen, medyada karalama kampanyaları yaptıklarını fakat amaçlarına ulaşamadıklarını kaydetti.

“Burada belediyenin yapması gereken bir sürü iş il başkanlığımız tarafından yapılıyor”

Söğütlük Kent Ormanı’nda yapılması planlanan ardından açılan mahkemece durdurulan Millet Bahçesi projesine ilişkin konulan Şen, “Millet bahçesi. Bir iki tane prosedür eksikliği varmış. Niye durdurtuyorsun ki. İhtar ver de ki şunlara bak şurada bunlar tespit ettik. Haklı sebepler de olabilir bunlar. Tamamlanır Millet bahçesini yani milletin nefesini niye durduruyorsun ki. Onlar tamamlansın, iş yoluna devam etsin. Böyle şey olur mu arkadaşlar. Böyle şey olmaz. Burada belediyenin yapması gereken bir sürü iş il başkanlığımız tarafından yapılıyor. Böyle belediyecilik olmaz arkadaşlar. Böyle belediyecilik olmaz. Dolayısıyla artık milletimiz inşallah buna bir son verecek. Bu şehir yeniden eski muhteşem ürünlerine dönecek. Bayındır bir hale gelecek. Yahu Edirne’nin zaten çiçek gibi bir Selimiye Camisi var. Bu şehrin her şeyinin, bu şahesere uygun olması gerekiyor.” Şeklinde konuştu. Şen, milletin teveccühüyle Belediye seçimlerini kazanacaklarını vurguladı.Şen, mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde teşkilat olarak sandık başında olmanın önemini anlattı.Seçimleri sandıkların belirlediğini ifade eden Şen, her bir oyun çok önemli olduğunu ve tek bir boş sandığın kalmaması gerektiğini söyledi.

Toplantıda konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ise kente yapılan yatırımları anlattı.Edirne’nin Osmanlı’ya başkentlik yapmış tarihi bir şehir olduğunu vurgulayan İba, kentin bir açık hava müzesi olduğunu belirtti.Kentin potansiyelleri arasında ilk olarak tarımın geldiğini ifade eden İba, “Tarım gerçekten de Edirne’de stratejik anlamda birinci derecede önde tutan bir ürün ve tarımsal hafızada da 2022 rakamlarına göre Türkiye ikincisiyiz. Yaklaşık 2022’de Türkiye ekonomisine 15 milyar destek veren bir şehiriz. İnşallah 2023’te yapmış olduğumuz yeni yatırım projeleriyle Türkiye’de kişi başına düşen milli gelirde birinci sıra olma yolunda hızla ilerliyoruz. Arazilerimizi bu yıl 10 bin dekar daha arttırarak istiyoruz. İnşallah Çömlekköy Barajıyla birlikte ilimizi tarım anlamında birinci sıraya taşımanın hedefi ve gayreti içindeyiz. Hamzadere, Çakmak ve Meriç sulamaları çok hızla ilerlerken inşallah önümüzdeki dönemde Çömlekköy Barajı’yla da ilimizde insanlarımızın gelirini direk etkileyecek sulama projeleriyle tarımı daha da iyi rakamlara getirmeyi hedefliyoruz. İlimizin tabii makro projelerinden bir tanesi de hızlı tren projemiz. Hızlı Tren Projemizin bu taraftaki etabı çok hızla ilerliyor. İstanbul’dan Edirne’ye çok daha kolay ulaşım sağlayacağız. Yolculuğu 1 saat 15 dakikaya çekerek Edirne’nin bugünkü yapısına ivme kazandıracağız. Yine Çevre Şehircilik Bakanlığımızın eliyle yıllardır atıl durumda olan Selimiye Meydan Projemizi tamamladık. Millet Bahçesi projemiz devam edecek inşallah. Orada süreç devam ediyor. Çevre Şehircilik Bakanlığımızın eliyle sokak sağlıklaştırma projelerimiz çok hızla devam ediyor. Aynı anda tarihi konaklarımızın ihya çalışmalarına devam ediyoruz.” Dedi.Sağlık yatırımlarının da hızla devam ettiğini aktaran İba, Uzunköprü’de 200 yataklı Devlet Hastanesi yapımının hızla devam ettiğine değindi.

AK Parti olarak gençlerin sesine her zaman kulak verdiklerini söyleyen İba, 40’tan fazla semt sahasını gençlerin kullanımına sunduklarını vurguladı.İba, Türkiye’deki en büyük iki havuzdan bir tanesini kente kazandırdıklarını dile getirdi ve şunları kaydetti:“Türkiye’deki en büyük iki havuzdan bir tanesini ilimize kazandırarak, yüzme bilmeyen genç kalmasın diye Edirne’mizde bu anlamda cazibe merkezi yaptık. Yine devam eden hükümet konaklarımız, emniyet binalarımız, huzur evlerimiz, her bir alanda çalışmalarımız devam ediyor. Selimiye Camisinin restorasyonunu çok hızla devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl tamamlanacak. Dünya mirası Selimiye Camisi’nde bugüne kadar yapılmış olan en büyük restorasyon çalışması başlatıldı ve devam ediyor. Avrupa’nın en büyük Sinagogu’nu tamamladık. Millet kütüphanemiz aynı şekilde devam ediyor. Kervansaraylarımız köprülerimiz aynı hızla kültür bakanlığımızın eliyle restorasyonuna devam ediyoruz.”Hükümetin Edirne’ye desteğinin hep olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyleyen İba, Edirne’nin tüm ihtiyaçlarını gidermek için AK Parti olarak canla başla mücadele etiklerini vurguladı.Edirne’nin bazı alanlarda ciddi eksiklikler yaşadığını dile getiren İba, özellikle yerel yönetiminin sorumluluk alanındaki işlere bakıldığında altyapı, şehir içi ulaşım, otopark, tuvalet gibi sorunların olduğundan bahsetti.Edirnelilerin hak ettiği hizmeti bulması için çalıştıklarını aktaran İba, her gün sahada olmaya, vatandaşların sıkıntılarına çare olmaya çalıştıklarını belirtti.İnanç turizmi olan kentte umumi tuvaletlerin halinin içler acısı olduğunu söyleyen İba, “Zaten olan tuvaletlerde yeterli değil. İnşallah bizler Edirne’de 2024 seçimlerinde bugüne kadar Edirne için verdiğimiz mücadelenin karşılığını almak için canla başla mücadele edeceğiz. Tüm teşkilatımızla birlikte yaklaşık 4 yıldan beri il başkanlığı görevliliği yürütüyorum.

Gece gündüz sahadayız. Edirne’nin tüm sorunlarına değinmek için canla başla mücadele ediyoruz. Belediyenin sorumluluk alanındaki işler olup olmadığına bakmadan Edirne’nin menfaatine olduğumuz olduğuna inandığımız her projeyi sonuna kadar destekledik. Bu dönemde Edirnelilerin takdirini sunuyoruz. Hükümet olarak gerçekten Edirne’ye çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Sadece Meriç, Tunca Nehir ıslah çalışmasına 500 milyondan fazla para harcadı. Sadece islah çalışmasına. Yine bir millet bahçesi yapıyoruz TOKİ başkanlığında bakanlığımızın eliyle yaklaşık 270 milyon liralık ihale bedeli olan bir proje. Biz bakanlık olarak millet bahçesini bitirelim ve Edirnelilerin hizmetine sunalım. Edirne’nin doğal güzelliklerini anlatmak yetmez, yaşamak lazım. Gerçekten de çok büyük bir mesire alanımız var ve yıllardır orası da Selimiye Meydanı gibi atıl duruyor. Orayı bakanlık olarak yapmak için gayret ediyoruz, ikna etmeye çalışıyoruz inşallah orayı da tamamlayacağız.” Dedi.Hedeflerinin Edirne’ye hizmet getirmek olduğuna dikkat çeken İba, kentin AK Parti belediyeciliğiyle tanışması için canla başla mücadele ettiklerini ifade etti.Mart 2024 yerel seçimlerinde tüm ilçelerle birlikte yaptıkları hizmetin karşılığını alacaklarına inandıklarını anlatan İba, Keşan, Havsa ve Lalapaşa belediyeleri tarafından yapılan hizmetlerin Edirne içinde yapılması için var güçlerinle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.İlçelerdeki AK Parti belediyelerinin olağanüstü çalışmalar yaptığını dile getiren İba, bu dönem Edirne’ye hizmet getirmek istediklerini söyledi.Toplantıda konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’nin her anlamda büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.Edirne’nin kültür ve tarım kenti olduğuna değinen Aksal, “Tarımdan bahsedince akla su geliyor. Tarımda su kullanılınca verim daha da artıyor. Bizde güneyimizde Hamzadere, ortada Çakmak ve Kuzey’de de Çömlek barajını tamamlayacağız. Edirne’nin verimli tarım arazilerini suyla buluşturacağız.

Hem ülkemizin hem de Edirne’nin tarımsal hasılasına katkıda bulunacağız. Hızlı Tren Projesi Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi. Bunu da tamamlayarak Edirne’ye katma değer kazandırmak istiyoruz dedi.”Toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan ve beraberindeki heyet Kapıkule Sınır Kapısı’nı ziyaret etti.Ziyaret sırasında yaşadıkları ülkelerine dönen gurbetçilerle bir süre sohbet eden Şen, sınır kapılarındaki geçişleri sordu.Gurbetçiler bekleme alanlarında rahatlık yaşattıklarını belirterek teşekkür etti. Mustafa Şen başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı gümrük personeline tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki ziyaretin ardından gurbetçiler için YTB tarafından hazırlanan bekleme alanına geçen Şen’i, YTB Edirne Müdürü Fatih Ot karşıladı. Mustafa Şen çalışmalarla ilgili Fatih Ot’tan bilgi aldı.