Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Politika

Seyfi Alp Üzmen Aday Adaylığını açıkladı.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde  Edirne’li işadamı Seyfi Alp Üzmen  CHP’den  Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

CHP Merkez  İlçe Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen Aday Adayı Tanıtım toplantısına, CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Basın mensupları ve parti üyeleri katıldı. Burada bir konuşma yapan Üzmen; “ Şu an hem ilaç sektöründe, hem inşaat ve ihracat sektöründe çalışıyorum. Edirne’mizin sıkıntılarını biliyoruz. Problemlerini hep birlikte izliyoruz. Bu problemleri çözecek projemiz ve ekibimiz hazır.  Bu sebeple aday oldum. Eğer Edirneliler de teveccüh gösterirse ve Allah nasip etmişse Edirne’mizin başkanlığına adayım. Hepinize bana bu çıkmış olduğum yolda vermiş olduğunuz destek için ayrıca teşekkür ederim.” Dedi.

1923 Yunanistan ile olan mübadele ile aile Çorlu/Tekirdağ’a yerleştirilmiştir. S.Alp Üzmen ailenin 3. nesli olarak 20 Haziran 1968’ de Çorlu’da doğdu. İki yaşından itibaren Edirne’de ikamet etmektedir. Edirne İstiklal İlköğretim Okulu ve Atatürk Ortaokulundan mezun olduktan sonra Edirne Lisesinde eğitimine devam etmiştir. Üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınmıştır.  Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1990 yılında mezun olduktan sonra eczacılık, ihracat ve inşaat sektörlerinde aktif rol oynamıştır. 1990 yılında İstanbul’da açtığı Alp Eczanesi’ni artan işleri sebebiyle 2000 yılında devretmiştir. 1994 yılından itibaren İtalya, Macaristan, Bulgaristan ve Rusya’da kurduğu şirketler aracılığıyla Türkiye’den ithal ettiği gıda ve sanayii ürünlerinin dağıtım ve satışlarını yapmıştır. Irak Najef Kültür Sarayı, İstanbul Kağıthane Başbakanlık Arşiv Binası, İstanbul Aksaray Vergi Dairesi yurtiçi ve yurtdışında tamamladığı inşaat projelerine örnektir. İnşaat sektöründe son olarak kendi yatırımı olan Edirne’de Cadde Panorama projesini tamamlamıştır.

SEYFİ ALP ÜZMEN KİMDİR?

Evli ve iki çocuk sahibidir. Kızları 2015 ve 2016 yıllarında Alman Lisesinden mezun olup, üniversite tahsillerini yurt dışında tamamlamıştır. Büyük kızı Irmak Üzmen, Londra King’s College Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Küçük kızı Beril Üzmen, Rice Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olmuştur. Eşi Berrin Üzmen, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Fakültesi mezunu olup, Türk Hava Yolları’ndan emeklidir. 

DİĞER VİDEOLAR