Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SMA’LI BEBEKLER İÇİN LOKMA SATIŞI

Edirne Belediyesi ile Edirne

Edirne Belediyesi ile Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin işbirliğinde anlamlı bir çalışmaya imza atıldı. Edirne Belediyesi tarafından hizmete sunulan Mor Ev Atölyesi’nde pişirilen enfes lokmalar SMA Hastası Bebekler için satışa çıkarıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan’ın da destek verdiği bu anlamlı etkinlikte elde edilen tüm gelir SMA’lı bebeklerin tedavisinde kullanılması için bağışlanacak. Edirne Belediyesi ile Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi anlamlı bir etkinlik için bir kez daha bir araya geldi. Her hafta Edirne Belediyesi Mor Ev’de Cuma günleri pişen lokmalar, bu kez SMA’lı bebekler için pişirildi. Kadınların pişirdiği mis kokulu, enfes lokmalar, SMA’lı bebekler için satışa çıkarıldı. Bu anlamlı etkinliğe Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan da destek verdi.


Burada elde edilen tüm gelirin SMA’lı bebeklerin tedavisinde kullanılması için bağışlanacağını söyleyen Esra Gürkan, Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurcan Pektaş’a ve tüm Kadın Meclisi üyelerine teşekkür etti.


SMA hastalığının uzun süreçli ve tedavisi oldukça pahalı bir hastalık olduğunu belirten Esra Gürkan, “Tedavi süreçleri hem meşakkatli hem de hassasiyetle yürütülmesi gerekiyor. Burada bugün yapılmak istenen gerçekten çok anlamlı. Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurcan Pektaş ve tüm Kadın Meclisi üyeleri büyük bir emek veriyor. Bizler de bu zincirin birer halkaları olabilirsek ne mutlu. SMA hastalığının tedavisi için gereken para bir ailenin üstesinden gelebileceği bir rakam değil. Çok büyük rakamlar. Dolayısıyla el birliğiyle ne kadar destek olabilirsek o kadar faydalı oluruz diye, düşünüyorum” diye konuştu.


Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurcan Pektaş da “Bebeklerimize bir lokma bir can olsun, dedik; kadınlarımızla çıktık bu yola. Biz her hafta Cuma günü burada lokma yapıyoruz. Ama bu hafta burada elde edilen gelirin tümü SMA’lı bebeklerin tedavisinde kullanılması için bağışlanacak. Katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.