Trakya Birlik genel kurulu yapıldı

admin

Trakya Birlik, 2012/2013 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda Birliğe bağlı 48 kooperatifin temsilcileri Yönetim Kurulu Başkanları ve Üyelerinin katılımı ile yapıldı.Genel Kurul Toplantısına Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’ da iştirak  etti.

trakya birlik genel kurulu- edirne (6)

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Rafet SEZEN, “2012/2013 İş Yılında Trakya Birlik açısından satış ve üretimde iyi bir yıl yaşandığını belirterek, rafine ayçiçek yağı satışlarında 122 bin 800 tonun, çuvallı küspe satışlarında 37 bin 994 tonun,  karma yem satışlarında 175 bin tonun aşıldığını, Trakya Birlik işletmelerinde işlenen 218 bin 786 ton ayçiçeği ve buna bağlı olarak hamyağ, küspe, rafine yağ üretimi ile Birlik tarihinin satış ve üretiminde iyi bir yıl yaşandığı nı,   İşletmelerinde ve Kooperatiflerinde planlanan yatırımların gerçekleştirildiğini,   Trakya Birlik ortaklarının tüm tarımsal girdi ihtiyaçlarının zamanında, ucuz ve kredili olarak karşılandığını, ortaklar ile tüm üreticilere açılan kısa vadeli ve uzun vadeli toplam 178 milyon TL. ile Trakya Birlik tarihinin en yüksek kredisinin kullandırıldığını,  500 büyük sanayi kuruluşu arasında 77. olma başarısının gösterildiğini,”  söyledi.

trakya birlik genel kurulu- edirne (2)

Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Sebahattin VATAN (Edirne Koop.), Başkan Vekilliği’ne Turgay SAKARYA (Silivri Koop.), katip üyeliklerine Levent KIZILTAN (Gelibolu Koop.)ve A. Hikmet CAN (Çerkezköy Koop.) seçildi.

trakya birlik genel kurulu- edirne (5)

Gündem maddesi gereği Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından  Divan Başkanı Sebahattin VATAN toplantıya iştirak eden Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nu konuşmak yapmak üzere kürsüye davet etti. Bakan Birliğin 2012/2013 iş yılı Genel Kurulunda alınacak kararların Birliğe ve Ülkeye hayırlı olması dileklerinde bulunarak, Türkiye’nin güncel meseleleri hakkında Genel Kurula Katılanlara bilgi verdi.

trakya birlik genel kurulu- edirne (7)

2012/2013  İş Yılının Yönetim ve 01.08.2012-11.04.2013 dönemine ait Denetim Kurulu Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunarak, oy birliği ile ibra edildi.        2012/2013 iş yılına ait Bağımsız Denetim Kuruluşunca hazırlanan rapor görüşülüp karara bağlandı,  2013/2014 İş Yılı Bütçe ve Çalışma programı görüşülüp karara bağlanırken aynı zamanda Birlik Yönetim Kurulu Üyelerine ödenecek olan huzur hakkı veya aylık ücret ile harcırah tutarları ve Genel Müdüre ödenecek  aylık ücret ile diğer parasal haklar görüşülerek onaylandı.    Ayrıca Birlik Faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla, Birlik Fonlarının kullanılması, Kredi alma, ipotek işlemleri, kredi kullandırma, Birlik mamullerinin satışı, şirket kurma ve kurulu şirketlere ortak olma, alım satım faaliyetlerinde bulunma v.b. konularında Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi.

trakya birlik genel kurulu- edirne (3)

Personel ve Hukuk Müşavirliği Yönetmeliklerinin bazı maddelerinde yapılacak değişiklikler ile ilgili hazırlanan rapor görüşülerek karara bağlandı.    Gayrimenkul alımında ve satımında takip edilecek usul ile alınacak gayrimenkulün niteliğinin, yerinin ve azami fiyatının, satılacak gayrimenkulün asgari fiyatını belirlenmesi ile ilgili hazırlanan önergenin kabul edilmesinin ardından Entegre Tesisler ile Karacabey Yağ Fabrikasına 2013/2014 İş Yılında yapılacak yatırımlar ile ilgili hazırlanan raporlar kabul edildi.

Bağlı Kooperatiflere 2013/2014 İş Yılında yapılacak yatırımlar ile ilgili hazırlanan raporun görüşülmesi ve kabul edilmesinden sonra ise bağımsız denetlemeyi yapacak kuruluş belirlenmesiyle birlikte Genel Kurul son buldu.

trakya birlik genel kurulu- edirne trakya birlik genel kurulu- edirne (1)

trakya birlik genel kurulu- edirne (4)


trakya birlik genel kurulu- edirne (8)

 

 

 

 

 

 

 153 total views,  2 views today

Next Post

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü'nden Borsaya Ziyaret…

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan SARI ve berberinde Müdür Yardımcısı Bilgin YILMAZ ve Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Atilla BAYAZIT Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Heyet Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai CANIM ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp