Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TRAKYA’NIN KALBİ İPSALA’DA, BU FESTİVALDE ATTI

Türkiye’nin çeltik ambarı İpsala’da

Türkiye’nin çeltik ambarı İpsala’da İpsala Belediyesi tarafından geleneksel olarak 22 yıldır düzenlenen Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı bu yıl 30 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İpsala Belediyesi işbirliğinde İpsala’ya kazandırılan yeni Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.


Festival, çarşamba günü saat 17.00 itibariyle eğlenceli bir kortej yürüyüşüyle başladı. Ardından saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’ndan sonra 22. Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı’nın açılış konuşması İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal tarafından yapıldı. Başkan Ünsal, insan odaklı yönetim anlayışıyla çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirterek, ”Sayın Kaymakamım, Sayın milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanlarım, sayın protokol üyeleri, sayın sivil toplum kuruluşları yöneticileri, basınımızın değerli temsilcileri ve çok kıymetli İpsalalı hemşerilerim.

22. çeltik festivali ve tarım fuarımıza hepiniz hoş geldiniz, sefa geldiniz onur verdiniz. İpsala’mızın en büyük değeri olan pirincimizin tanıtımına büyük katkısı olduğuna inandığımız tüm engel ve aksaklıklara rağmen festivalimizi sizlere yakışan ve laik olan biçimde yapabilmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf ederek bu yıl ki festivalimizi sizlerin beğenisine sunuyoruz. Birbirinden güzel ve değerli sanatçılarımızla birlikte ilçemizin yetiştirdiği kıymetli sanatçı kardeşlerimizin sahne alacağı ve birçok etkinliğin yapılacağı festivalimizi beş gün boyunca siz değerli halkımızın beğeniyle karşılayacağını umut ediyorum. Değerli hemşerilerim İpsala’mızı daha güzel ve hak ettiği şekilde yönete bilmek için tüm samimiyetimizle insan odaklı çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam ediyoruz.

İçinden geçtiğimiz sürecin sıkıntılarını halkımıza yansıtmadan istihdam, alt yapı gibi çalışmalarımızın yanı sıra yeni iş alanları yaratabilmek ve halkımızın en büyük sıkıntısı olan işsizliğe çözüm olabilmek için tüm gücümüzle arayışlarımıza ve çabalarımıza devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günkü heyecan ve samimiyetimizle tüm halkımızı kucaklıyoruz. Belediyemiz tüm imkânlarıyla yedi gün yirmi dört saat halkımızın taleplerini yerine getirebilmek için görevinin başındadır. Sözlerime burada son vermeden önce bu festivalin düzenlemesinde büyük emek ve özverileri olan görülmeyen kahramanlarımız Belediye çalışanlarımıza, emniyet teşkilatımıza ve emeği geçen herkese şimdiden teşekkürü bir borç bilirim. Festivalimizin tüm halkımıza hayırlı olmasını diler esnaflarımıza ve katılımcılarımıza bol kazançlar diler teşekkürlerimi sunarım.” Dedi. Açılış konuşmasından sonra İpsalalılar festivalin ilk gecesinde yılların eskitemediği, unutulmaz eserlerin sesi Ümit Besen ve Pop Sanatçısı Pamela’nın şarkılarıyla doyasıya eğlendiler.

İPSALA’DAN DÜNYA’YA BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJI

  • 22.Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı’nın ikinci günü ise festival sahnesi adeta bir kültür şölenine ev sahipliği yaptı. 7 Farklı ülkeden 188 dansçının gösterileriyle görsel bir şölen de sunan Uluslararası Halk Oyunları grupları İpsalalılar ile buluştu. Mehmet Grammeşin organizesinde Ukrayna, Gürcistan, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’den katılan Halk Oyunları ekipleri danslarıyla İpsala’dan Dünya’ya Barış ve Kardeşlik mesajları verildi.

POP MÜZİĞİNİN ÜNLÜ İSİMLERİ İPSALALILARLA BULUŞTU
5 Gün 5 gece devam eden festival süresince 22. İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuar sahnesi yerel sanatçılar Ergun Gürgen, Ozan Aypar, Grup7’Li ve Sedat İşçi’nin yanı sıra ulusal pop müziğinin bir çok sevilen ismini ağırladı.

Festivalin 3. Gecesinde hayranlarına şarkılarıyla unutulmaz dakikalar yaşatan pop müziğin sevilen sanatçısı Bengü, İpsalalılara adeta bir müzik ziyafeti verirken aynı coşku ve eğlence festivalin 4. Gecesin de ünlü isim Gökhan Tepe ile devam etti. Söylediği birbirinden güzel şarkılarla dinleyicileri mest eden ünlü sanatçı Gökhan Tepe, sergilediği performansla da göz doldurdu.


Hem İpsalalı hem de çevre ilçelerden yoğun bir katılımla ilgi gören 22. İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı’na son gece bir birinden güzel şarkılarıyla noktayı koyan ünlü isim Ziynet Sali oldu.


18 çocuğun sünnet olduğu Geleneksel Sünnet Şöleniyle başlayan 5. Gece, takı takma töreniyle devam etti. İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer ve İpsala Belediyesi Meclis Üyesi E. Şebnem Çelik Albayrak sünnet olan çocukların heyecan ve mutluluklarını paylaşarak ailelerini tebrik etti.


Geleneksel Sünnet Şöleninden sonra İpsalalıları mest eden Ziynet Sali şarkılarına Filenin Sultanlarından gelen Avrupa Şampiyonluğu sevinci de eklenince İpsalalılar coşku ve eğlence dolu bir finalle festivali tamamladı.