Hoşgeldiniz  

TÜMKİAD EDİRNE BAŞKANI OĞUZ KURUM; “İş dünyasıyla bürokrasi arasında bir köprü olmaya çalışıyoruz”

admin | 13 Ağustos 2023 | Ekonomi, Tüm Manşetler A- A+

TÜMKİAD EDİRNE BAŞKANI OĞUZ KURUM; “İş dünyasıyla bürokrasi arasında bir köprü olmaya çalışıyoruz”

Edirne’ye katkı sunabilmek adına çeşitli projeler yaptıklarını belirten Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği Edirne İl Başkanı Oğuz Kurum, “Ankara’daki ziyaretlerimizde devlet büyüklerimize önemli projelerimiz hakkında bilgiler verdik. Başta turizm olmak üzere pek çok alanda çalışmalarımız olacak.” dedi.
Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği Edirne İl Başkanı Oğuz Kurum, derneğin faaliyetleri hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. 40 ilde yapılanmayı tamamladıklarını belirten Kurum, iş dünyasıyla bürokrasi arasında köprü görevi gördüklerini ifade etti.
Kurum, “Devletçi bir STK kültürünü ülkeye kazandırmak amacıyla TÜMKİAD çatısı altında çıktığımız bu yolda, şu anda yaklaşık 40 ilde yapılanmamızı tamamladık. 27 ülkede temsilciliklerimiz bulunmaktadır. İş dünyasıyla bürokrasi arasında bir köprü olmaya çalışıyoruz. Hepimiz bulunduğumuz bölgelerde gerek siyasi gerekse de bürokratik anlamda bölgenin ihtiyacı olan her şeyi genel merkezimizde istişare ederek devletimizin yüksek mertebesindeki kişilere iletmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.

Edirne ile ilgili de pek çok çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kurum, önceki hafta Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretlerde projeleri hakkında devlet büyüklerine bilgiler verdiklerini söyledi.
Kurum, “Edirne İl Başkanlığı olarak da bölgede üyelerimizle, esnaflarımızla sık sık bir araya gelip onların yaşadığı sıkıntıları, gerek yerel yönetimler gerekse de üst kademedekilerdeki büyüklerimizle paylaşıyoruz. En son geçen hafta yapmış olduğumuz Ankara ziyaretinde Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı ve Sağlık Bakanına bölgemizdeki sıkıntıları ilettik.

Önemli projelerimizi de teslim ettik. Bunlardan bir tanesi Mavi-Yeşil Yol projesidir. Biliyorsunuz turizm şehriyiz. Geçmişi çok eskilere dayanan bir kültürel mirasa sahibiz. Bu kültürel mirasa daha iyi neler yapabilirizin çaba ve gayretindeyiz. Bunun için de bu projelerin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bunlarla ilgili mücadelemizi de sürdüreceğiz. Sivil Toplum Örgütlerinin bulunduğu şehirlerde her zaman faydalı işler yaptığı kanaatindeyim. Biz de bu yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Ekip arkadaşlarımız ve yönetimimizle birlikte bölgemize nasıl faydalı oluruz, nasıl daha iyi işler yapabiliriz, nasıl projeler üretiriz diye çalışıyoruz. Her zaman Edirne’miz için cansiperane bir şekilde mücadelemizi vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.