Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜMKİAD İL Başkanı Kurum Ankara’da Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesini tanıttı

TÜMKİAD Edirne İL Başkanı

TÜMKİAD Edirne İL Başkanı Oğuz Kurum Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Göreve geldiği ilk günden itibaren TÜMKİAD olarak Edirne’ye her zaman hizmet için yola çıktıklarını ifade eden Kurum Ankara’da Üst düzey bürokratlarla bir araya gelip hazırlamış olduğu Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesi hakkında bilgiler paylaşıp Edirne’yi konuştu. Edirne’de iş dünyasına yeni bir soluk getiren TÜMKİAD, “Yüreği vatan ve millet için atan herkesle yolumuz bir” şiarıyla iş dünyasında önemli gelişmelere imza attı.

Sağlık Bakan Yardımcısı H.kKürşat Kırbıyık’a Ziyaret

Önceki dönem Edirne Valisi olarak görev yapan daha sonra Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Sağlık Bakan Yardımcılığına atanan H.Kürşat Kırbıyık’ı Ankara’da makamında ziyaret eden TÜMKİAD Edirne İl Başkanı Oğuz Kurum, Sağlık Bakan Yardımcısı Kırbıyık ile Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesi hakkında bilgiler paylaşıp Edirne’yi konuştu. TÜMKİAD İl Başkanı Kurum’un ziyaretinden büyük mutluluk duyan Kırbıyık, Edirnelilere selam ve sevgilerini iletti. Konuyla ilgili açıklama yapan Kurum; “Bugün Sağlık Bakan Yardımız Sn H Kürşat Kırbıyık makamında ziyaret ettik. Sayın Bakanımıza ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a Ziyaret
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaretlerine devam eden Kurum, Daha Sonra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. TÜMKİAD Edirne İl Başkanı Kurum ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Edirne ile ilgili Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesi hakkında çeşitli bilgi alışverişinde bulundu. Kurum: “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn Cevdet Yılmaz beyi ziyaret ettim. ”Kendilerine çok teşekkür ederim.” Dedi.


Daha sonra Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Van Milletvekili Burhan Kayaturk’ü ziyaret eden Kurum, Edirne için hazırlamış olduğu Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesi hakkında bilgiler verdi.

Edirne’nin Mega Projesi “Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesi”

Ankara’daki ziyaret programı ile ilgili gazetemize bir değerlendirme yapan Kurum, “ Ankara’da T.B.M.M’de çeşitli ziyaretlerimiz oldu. TÜMKİAD olarak biz emek, sermaye, adalet, iş gücü gibi değerlere sımsıkı sarılarak birlikte çok şey başarabileceğimize inanıyoruz. Şehrimiz için, ülkemiz ve milletimiz için hep beraber değer üretmek için yola çıktık. Bugün de Ankara’da Önceki dönem Valimiz olan, Sağlık Bakan Yardımcımız H.Kürşat Kırbıyık’ı ve daha Sonra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret ettik. Birçok bürokratımızla çeşitli görüşmelerimiz oldu. Saros-Enez Mavi Yeşil Yol projesi hakkında dosyamızı paylaştık. Bu proje ile birlikte, Orman ve birleştirici köy yollarının yapılması bölgeye yatırımında önünü açacak olup bölgenin turizm açısından kalkınmasında büyük rol oynamaktadır kültürel mirasa sahip olan kadim şehrimiz turizm açısında çok önemli konumda bulunmasına rağmen sektörden yeterli miktarda payını alamamaktır. Bunun için gerekli şartlardan birisi olan bu projenin başta bölge ve ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayacaktır. Ülkemiz ve şehrimiz için TÜMKİAD olarak üzerimize düşeni her zaman olduğu gibi bundan sonra da yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik.” Dedi.