Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜMKİAD İl Başkanı Oğuz Kurum,Ankara’da önemli temaslarda bulundu

Tüm Kalkınma ve Girişimci

Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) Edirneli İş İnsanı Oğuz Kurum, Ankara’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Başkan Kurum, Ankara temaslarına ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu makamında ziyaret ederek başladı. Ardından Edirne Valiliği’nden Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine atanan H. Kürşad Kırıbıyık’ı da makamında ziyaret etti.

Edirnelilerin selamlarını Kırıbıyık’a ileten Kurum, Kırıbıyık ile uzun ve samimi bir sohbetle Edirne’yi konuştuklarını dile getirdi. Kurum, “Sayın Sağlık Bakan Yardımcımız H. Kürşad Kırıbıyık’a yakın ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum. Edirnelilerin selamlarını ilettiğimiz Sayın Kırıbıyık’ın tüm Edirnelilere gönderdiği selamı buradan iletiyorum” dedi.

Ardından Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ı makamında ziyaret eden Kurum, Ayrım’la uzun ve samimi bir sohbet etti. Kurum Ayrım’a misafirperverliği ve yakın ilgisine teşekkür etti.Kurum, ardından Ardahan Milletvekili Kaan Koç’u makamında ziyaret etti. Koç ile samimi bir sohbet eden Kurum, iki il arasındaki iş dünyasının sorunları hakkında sohbetler etti.

Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan’ı da makamında ziyaret eden Kurum, Yazgan ile uzun bir sohbetin ardından ziyaretlerine devam etti.

Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu‘nu da makamında ziyaret eden Kurum, Edirne’den Ardahan’a Van’a Hakkari’ye Diyarbakır’a Şanlıurfa’ya bu güzel ülkenin hepimizin ve Edirne’mizin gelişmesi bu illerin kanaat önderleri ve milletvekilleriyle görüşmeye devam edeceğini bildirdi.

Kurum son olarak Ankara temaslarına Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Başkanı eski Niğde Milletvekili Mahmut Uğur Çetin’i makamında ziyaret ederek devam etti. Geri Dönüşüm Konfederasyonu’nu Edirne’de yatırım yapmak için davette bulunduklarını dile getiren Kurum, “Türkiye’nin tüm illerinde hizmet veren sektörün Edirne’de de yatırım yapmasını istedik. Edirne’de istihdama katkı sağlayacağı gibi, geri dönüşüm sayesinde atıklar da ekonomiye katkı sağlayacaktır. Konfederasyon Başkanımız Sayın Mahmut Uğur Çetin’e bize gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Kurum Ankara temaslarını çok sayıda daire başkanı ve genel müdürle de görüştükten sonra sonlandırdı. Kurum, Ankara temasları hakkında kısa bir değerlendirmede bulunarak, “Edirne’nin iş dünyası, turizmi, kültürel ve sosyal yaşamının daha ileri gitmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hedefimiz daha güzel ve gelişmiş bir Edirne. Edirne’nin Ankara ile bağını kurmak ve bu bağın devamını sağlamak için ziyaretlerimize devam edeceğiz. Edirne’nin tüm sorunlarına hakim bir olarak Ankara’dan Edirne’ye daha fazla hizmetin gelmesi için mücadelemiz sürecektir. Siyaset üstü bir çalışmayla iş dünyasının da desteğiyle Edirne’ye hizmete her zaman hazırız ve hizmet etmeye de devam edeceğiz’ dedi.

DİNAR’IN VEFATINI ANKARA’DA ÖĞRENDİ

Ankara’da ziyaretlerini sürdürdüğü sırada Edirne’nin gönüllerde taht kurmuş ciğerci Bahri abisinin vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini de dile getiren Başkan Kurum, Dinar ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyerek, “Edirne’nin tanıtımında önemli bir yeri olan Bahri abimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü hep birlikte yaşadık. Bahri Abimizin mekânın cennet olsun” dedi.