Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRKİYE’NİN BAŞPEHLİVANINDAN, GÜRKAN’A ZİYARET

662.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde rakibi

662.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde rakibi İsmail Balaban’ı yenerek, Başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek, kentten ayrılmadan önce Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına denk gelen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı bileğinin hakkıyla, emeğiyle, alnının teriyle, Yusuf Can Zeybek oldu. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Başpehlivanlığının ikinci yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanı olmak gerçekten takdir edilecek bir başarı” dedi. 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık final güreşinde rakibi İsmail Balaban’ı mağlup ederek, altın kemeri takmayı hak eden Yusuf Can Zeybek, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı başpehlivanı unvanının da sahibi oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi adına güreşen Yusuf Can Zeybek, şehirden ayrılmadan önce geleneksel veda ziyaretini Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yaptı.


Yusuf Can Zeybek ve beraberindekilerini Edirne Belediyesi Başkanlık Makamında ağırlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyetimizin 100. yılında Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen 662. Kırkpınar Yağlı Güreşlerini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.
Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dualı çayırda 2 bin 141 pehlivanının mücadele ettiğini belirten Gürkan, “Tabi bu puanlamadan önceki son Kırkpınar’dı. Önümüzdeki yıl farklı bir sistemle, farklı bir Kırkpınar’da hep beraber olacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına denk gelen Tarihi Kırkpınar’ın başpehlivanı da bileğinin hakkıyla, emeğiyle, alnının teriyle, Yusuf Can Zeybek oldu. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Bu kadar genç yaşta, Başpehlivanlığının ikinci yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanı olmak gerçekten takdir edilecek bir başarı. Disiplinli bir çalışma, bir ekip çalışması ve tabi ki özverili bir çalışma gerektiriyor. Bu anlamda kardeşimizi tebrik ediyorum. Allah yolunu açık etsin, ayağına taş değdirmesin, daha nice başarıları olsun. Ahmet Taşçı’dan bugüne hiçbir başpehlivana altın kemer, ebedi olarak nasip olmadı. Ebedi altın kemeri benim dönemim de vermeyi çok arzu ettim, ama bugüne kadar olmadı. İnşallah sana nasip olur. Tabi bunun için de disiplinli, planlı bir çalışma gerekiyor, özveri, fedakârlık gerekiyor. Baktığınızda hangi spor olursa olsun disiplinli, planlı programlı çalışmadan başarı gelmiyor. Bu anlamda iyi gidiyorsun, aynı şekilde devam etmeni temenni ediyorum. Başarılar diliyorum” diye konuştu.Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e de Edirne’den selamlarını ileten Belediye Başkanı Recep Gürkan, Muhittin Böcek’in yağlı güreşler için çok büyük çabaları, fedakârlıkları olduğunu söyledi.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Yusuf Can Zeybek de “Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir organizasyon hazırlıyor. Allah ondan razı olsun. Tabii mutluyum. Buraya ilk geldiğimde kemeri alma hevesiyle geldim. Edirne’ye geldiğimde, bu kemeri alacağım bu cadden yürüyeceğim dedim. Başpehlivan olacağım içime doğmuştu. Öyle de oldu çok mutluyuz. İnşallah 3 yıl üst üste alıp altın kemerin edebi sahibi oluruz. Nasip bakalım. Tabii bu Başkanımın dediği gibi çok fedakarlık istiyor, çalışma istiyor. Biz de inşallah sonuna kadar çalışacağız, bırakmayacağız çalışmayı. Bu kemeri aldık ama bu kemeri almak zor, taşımak ayrı bir zor. İnşallah bu kemeri elimizden geldiği kadar, sonuna kadar taşıyacağız. Muhittin Böcek Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Her zaman güreşçiye sahip çıkıyor. Maddi, manevi iyi günümüzde kötü günümüzde hep yanımızda oluyor. Hiç bırakmıyor” dedi.