Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRSAB Başkanı BAĞLIKAYA’dan Anlamlı Teşekkür

Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde,

Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Trakya Bölge Temsil Kurulunun (TÜRSAB) katkılarıyla düzenlenen “Edirne Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri” büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Edirne’nin marka değerini arttıran ve Turizm Yüzyılı projesi kapsamında ilimize büyük destek veren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın “Edirne Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri” ne katılım sağlaması büyük ses getirdi. TÜRSAB olarak Serhat şehri Edirne’yi turizm şehri yapmak için tam destek veren Bağlıkaya, Edirne’de unutulmaz bir gün yaşadı. Edirne’ye adeta çıkarma yapan TURSAB Başkanı ve yöneticileri “Edirne’nin bu başarı dolu yolculuğunda her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” mesajı verdi.


TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, Çeribaşı Fikri Ocak’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği Şenliğe; Milletvekilleri Ediz Ün, Baran Yazgan, Fatma Aksal, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı H. Sezai Irmak Trakya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Egemen Aydın, STK ve Oda yöneticileri, sanatçılar ve basın mensupları katılım gösterdi.
Bağlıkaya gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, 1400 yıllık bir gelenek olan Edirne Kakava ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesinde yer alan Hıdırellez Şenliklerinin bölge turizmi açısından önemine vurgu yaparak Turizm Yüzyılı Projemizin hedeflerinden bahsetti.


Bağlıkaya; “Bugün Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen tarihi “Edirne Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri”ne katıldım. Edirne Valisi Sayın Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Sayın Filiz Gencan Akın, Çeribaşı Sayın Fikri Ocak ile birlikte açılış konuşmalarını gerçekleştirdiğimiz Şenlikte, 1400 yıllık bir gelenek olan “Edirne Kakava ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan Hıdırellez Şenlikleri”nin bölge turizmi açısından önemine değinerek, Edirne’mizin marka değerini arttıran ve Turizm Yüzyılı Projemiz kapsamında ortaya koyduğumuz hedefleri aktardım.


Binlerce kişinin akın ettiği böyle güzel ve tarihi bir organizasyonda bizleri ağırlayan Sayın Yunus Sezer’e, Sayın Filiz Gencan Akın’a, Trakya BTK Başkanımız Egemen Aydın ile birlikte festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “dedi.