Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜLKEMİZDE VE PARTİMİZDE DEMOKRASİ İÇİN AYAKTAYIZ

 Birlikte Daha Güzel Yarınlar

 Birlikte Daha Güzel Yarınlar İçin” CHP geçmiş dönem İl Başkanları, Milletvekilleri , İlçe Başkanları grubu dönem sözcüsü  Şükrü Ciravoğlu  yaptığı açıklamada; “Geride bıraktığımız son iki yılda, özellikle Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesinde bu dönemin önemini vurgulamak ve parti örgütünü harekete geçirmek için tüm teşkilatları ziyaret ettik. İki yıl boyunca, mahalle ve köylerde vatandaşlarla konuyu değerlendirdik. Toplantılarda ise partimiz üye ve destekleyenleri  ile zaman kaybetmeden, birlik içinde halka dönük çalışmaların başlaması yolunda örgüt yöneticilerini uyarmaya çalıştık.

İlçe örgütleri ile Mahalle-Köy  toplantılarının sonuçlarını, ve neler yapılması gerektiğini sözlü ve yazılı olarak İl Başkanlığına ilettik. Görev almaya hazır olduğumuzu, ivedilikle çalışmalara başlamamız gerektiği yönünde ısrarcı olduk.

Ne yazık ki bir görev verilmediği gibi, farklı kanalllardan çalışmalardan uzak tutulmamız yönünde görüşmelerin olduğunu öğrendik. Zaten çalışmalar da aday belirlemesinden sonra başladı ve etkin bir kampanya yürütülemedi.

Yerelde seçim sonuçlarının başarılı olmadığını biliyoruz, genel seçimde de, oy oranımızı artıramadık, Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminde istediğimizi elde edemedik.

Bu sonuçların önemli bir nedeni yıllardır sürdürülen kontrol edilebilir sayıda üye politikası, Parti içi seçim almayı amaç edinmiş örgütlenme yapısıdır. Mahallesinde, İşyerinde önder nitelikli kişilerin üyeliği yerini delege seçimlerinde taraftar olabilecek üye yapısına dönüşmesi, yeni üye kazanmadaki isteksizlik örgütsel zaaf doğurmuştur. Özellikle partili belediye başkanlarının olduğu yerlerde örgütler belediye başkanının arka bahçesi haline gelmiştir.

Böylece sayısal olarak kitleselleşemeyen, halkın içinde kök salamamış  üye yapısı ile parti politikaları doğrudan aktarılamamış, siyasi çalışma seçim döneminde yasak savma kabilinden yapılır olmuştur. Parti içi demokrasinin giderek yok olması, partiye bir yaşam vermiş kişilerin dışlanması, aday belirlenmesi konusunda bırakın üyeleri, örgütlerin bile görüşünün alınmadığı bir süreç işletilmesinin kaçınılmaz sonuçlarını, yaşadık.

Yereldeki bu sağlıksız yapının ürettiği merkez yönetimi de ülke gerçeklerinden, taraftar ve seçmenlerin  taleplerinden habersiz hale gelmiştir. Genel Merkezde komplocu bir grup ve yereldeki uzantıları kendi çıkarlarını partinin hedeflerinin önüne koyarak hata üstüne hata yapmaya devam etmektedir.

Rakibimizin gücünü biliyoruz. Devlet aygıtı, Basın ve yandaşları ile giderek alt edilmesi zorlaşan bir güce erişmiştir. Bu durumda onların çizdiği çerçeve içinde kalarak, sadece onlara ulusal ve uluslararası alanda meşruiyet kazandırır duruma geldiğimizi anlamak zorundayız.

Bu kısır döngüyü kırmanın yolu, sağlıklı üye yapısı, güçlü yerel örgütler ve doğru politika yürütecek bir merkeze sahip olmaktan geçmektedir. Böyle bir örgütlenmenin de başarılı olabilmesi seçim dönemlerinde değil, yaşamın her alanında partimizin politikasını sabırla anlatmak ve taraftar kazanmaktan geçmektedir.

Partimizin kuruluşundan bu yana temelinde olan doğrulara ve fabrika ayarlarına dönmeyi değerlendirmek gerekiyor. Ancak alışılmış kolay yöntemleri, ezberlenmiş sloganları bir yana bırakarak, halkın gerçeklerini anlamaya çalışmak ve gerçekçi bir politika yürütmek zorundayız.

Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de partimizin birer neferi olarak çalışmayı sürdüreceğiz, doğruları azınlıkta kalsak bile söylemekten geri durmayacağız.

Yerel seçimlere giderken, bu kritik dönemde partimizde ilçe ve il yönetimlerinin oluşması için delege seçimleri başlamaktadır. Tüm arkadaşlarımızın görevi bu sürece katılarak daha sağlıklı bir örgüt yönetimi oluşması için çaba göstermektir. Delege, İlçe ve il yöneticisi olmak isteyen tüm dostlarımızın yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Yukarıda çizdiğimiz çerçeve doğrultusunda, iktidar hedefine yürüyen ve güçlenen  partimizin yönetimlerinin oluşması için, tüm dostlarımızla ön koşulsuz yan yana yürümek konunda kararlıyız.” Dedi.