Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜZMEN; “DAHA GÜZEL EDİRNE İÇİN BU GÖREVE TALİP OLDUM”

31 Mart tarihinde gerçekleşecek

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçiminde Edirne Belediye Başkanlığı görevine talip olduğunu ifade eden Seyfi Alp Üzmen “DAHA GÜZEL BİR EDİRNE İÇİN” bu göreve talibim dedi.

Edirne’de yeni hizmete giren Westdoor Hotel’in Restaurant bölümünde gerçekleşen Kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulunan CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Alp Üzmen; “Ülkemizin kurtarıcısı, partimizin kurucusu Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olarak nitelendirdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nde güvendiği genç nesilden biri olarak sorumluluk almak için çıktığım yolda  Edirneli bir kardeşiniz olarak geçtiğimiz hafta  Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıkladım.  

ilimizin sıkıntılarını biliyoruz. Bu problemleri çözecek projemiz ve ekibimiz hazır.   Gelecek 5 yıl içinde yeni projeler, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir yönetim anlayışı, önce insan diyerek ekip anlayışıyla partimizin ilke ve öncelikleri ışığında çalışmaya, göreve hazırız. Gece-gündüz, 7-24 bu kente, bu kentin insanına nasıl katkı sunarız, nasıl bir daha ileriye gideriz, çıtayı ne kadar daha yükseklere taşırız anlayışıyla göreve hazırız.

Edirne’ye hep birlikte hizmet etmek görevimizdir. Edirne’ye hizmet önce kendimize, ailemize ve ülkemizi hizmet olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum.” Dedi.

“EDİRNE’YE DAHA MODERN VE UCUZ TAŞIMACILIK”

Edirne’de daha modern ve ucuz bir taşımacılık istediğini ifade eden Üzmen; “ Hafif raylı sistemi ve bunu ETUS’a nasıl bağlayacağımız anlattık. Otopark sıkıntımızı hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Bununda Yer altı ve yer üstü olmak üzere katlı otoparklarla çözüleceğini ifade etmek istiyorum.” Dedi.

“KONUT SORUNU KENTSEL  DÖNÜŞÜM İLE ÇÖZÜLÜR”

Konut problemine de değinen Üzmen; “Kiraz bahçelerimizi, tarımsal arazilerimizi konuta çevirme yerine Kentsel dönüşümü başlatarak konut sorununa önemli ölçüde çözüm bulacağız. Bugün özellikle Ayşekadın, Sabuni mahallesi, Kirşhane, Zübeyde hanım caddesi ve Kıyık caddesi gibi yerlerde yapacağımız kentsel dönüşümle önümüzdeki 5 yıllık konut ihtiyacını rahat bir şekilde karşılarız” dedi.

Kaleiçi semtinin kendisi için oteller ve restoranlar bölgesi olduğunu ifade eden Üzmen; “İnşallah ileride orasını trafiğe de kapatarak müthiş bir turistik bir alan haline getirmeyi planlıyoruz.  Edirne’nin en büyük gelir kaynağı turizmdir. Buna rağmen turistlerin ihtiyacı olan ücretsiz internet tercüman hizmetleri gibi eksikleri tamamlamamız lazım.  Tarihi Kırkpınar Güreş alanının modernize edilmesi şart. Olmazsa olmazımız. Mutlaka yapacağız.  Stadyum için projemiz mevcut. Edirne’mizde yeşil alan ihtiyacımız var.  Bunu da stadyumumuzu taşıyarak çözmeyi düşünüyoruz.  Pazar alanlarını birleştirerek pazarlarımızı 1 güne toplayarak, daha büyük otoparklı olan Kapalı Pazar haline getirme düşüncesindeyiz.  Bizim halk pazarlarına ihtiyacımız var ve buna önem vereceğiz.” Dedi. Belediyedeki  iş kapasitesini mevcut personelle arttırmayı düşündüklerini belirten Üzmen; “Daha hızlı çözüm ve daha çok halkla beraber olmak istiyoruz. Bu konuda inatçıyız halkla bir arada olmak için halk günü yapacağız.  Bizim çok güzel nehirlerimiz var ve Eskişehir’i örnek alarak daha da üzerine koyarak daha güzel bir yer haline getireceğiz. Avrupa’nın çıkış kapısı olan ve Avrupa’da bulunan şehrimizin yeşil alanlarıyla, temizliğiyle, yollarıyla, binalarıyla ve belediye