Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Edirne Valisi Yunus Sezer,

Edirne Valisi Yunus Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü öncesinde ilimizde görev yapan basın mensupları ile bir düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Trakya Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen Etkinliğe Edirne Valisi Yunus Sezer, Küresel Gazeteciler Konseyi Üyesi Lütfü Karakaş, Edirne Bölge Müdürü Salih Baran, DHA Bölge Müdürü Gurbet Gökçe ve basın mensupları katıldı.

Edirne’de yerel basının gücüne ve önemine vurgu yapan Vali Sezer; “Yaptığınız haberlerin hepsinin takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Yerel basın Edirne’nin hangi köşesinde olursa olsun, bizim nefesimiz gibi, gören gözümüz gibi ben o nazarla bakıyorum. Ve bütün arkadaşlarımızın belli haberleri dile getirirken büyük bir emek sarf ettiğini, haberciliğin büyük bir emekle oluştuğunun farkındayız. Arkadaşlarımız hastaneye gidiyoruz, hastanedeler, bir olay oluyor bizden önce oraya gitmişler. Ve burada toplumun hassasiyetlerini yine idarenin görmesi için çaba sarf ediyorlar. Ben öncelikle sizlerin nezdinde tüm çalışan gazetecilerimize şükranlarımı sunuyorum. Millet adına kamu görevi yapıyorsunuz. Bu manada gerçekten hakkınız ödenemez.

Yeni bir yıla girdik, 2024 yılındayız. Umarım bu yıl hem ilimiz açısından hem ülkemiz açısından hem de dünya açısından daha çok güzel haberlerin ön plana çıktığı, hepimizi tebessüm ettiren olayların olduğu bir yıl olur” diye konuştu.

VALİ SEZER: “Yaptığınız haberlerin hepsinin takip ettiğimizi bilmenizi isterim.”

Edirne’de görev yapan basın mensuplarının haberlerini takip ettiklerini, tüm haberleri ve basın mensuplarını önemsediklerinin altını çizen Vali Sezer, “Edirne’de çalışan arkadaşlarımızı, çalışan gazetecilerimizi, 4 ay oldu hepsini kendi çalışma arkadaşım olarak görüyorum. Gerçekten de atmış oldukları haberleri, oluşturdukları haberleri teker teker takip ediyorum. Ve önemsiyorum da. Çünkü aslında toplum yönetmek, bir şehri yönetmek demek, şehrin nabzını tutmak demek. Şehrin nabzını da şimdi sizlerle tutabiliyoruz. Sosyal medyada bakıyorsunuz, onlarla görebiliyoruz. Ve saha ziyaretleriyle bunları görebiliyoruz. Çok fazla saha ziyareti, çok fazla arkadaşlarla muhabbet etme. Ona göre şehirde nabız tutma, şehri doğru yönetmenin, özellikle bu yüzyılda, 21. yüzyılda en temel koşullarından biri haline gelmiş durumda. Bu manada da yapmış olduğunuz haberciliğe çok değer verdiğimizi bilmenizi isterim. Yaptığınız haberlerin hepsinin takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Hem sizleri önemsiyoruz hem yapmış olduğunuz haberleri çok önemsiyoruz. Bazen bu gerçekten de bir kişiyi ilgilendiren haberler oluyor. Bakıyorsunuz işte ferdi boyutta oluyor ama işin temeline indiğiniz zaman bunun toplumun birçok kesimini ilgilendirdiğini görüyorsunuz. Buradan bir örnekten alıp bir uygulamaya harekete geçirebiliyorsunuz, hayata geçirebiliyorsunuz. Bu manada hiç çalışma noktasında çalışmalarınızı bizlerden esirgemeyin. Çok önemli bir kamu görevini yerine getiriyorsunuz. Sizlerin sorunları da bizim sorunumuz, onu bilin. Yani biz elimizden geldiği kadar kendi koşullarımızı, kanuni sınırlar varsa da onları da mümkün olduğu kadar zorlayarak her türlü yardım ve destekli olduğumuzu, destek yapmak istediğimizi de bilmenizi ayrıca isterim. Hepinize sağlıklı, başarılı bir yıl ve yıllar diliyorum. İyi çalışmalar diliyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin” diye noktaladı

KARAKAŞ: “Karşılıklı iletişim ve diyalog halinde çalışmaların sürdüğünü gözlemliyorum.”

Küresel Gazeteciler Konseyi Üyesi Lütfü Karakaş da “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle bizleri misafir eden Vali Sayın Sezer’e çok teşekkür ediyoruz. Her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle geleneksel hale geldi Valiliğin bu etkinliği. Edirne’deki basın kuruluşlarının özellikle son dönemde ekonomik durumunu hepimiz biliyoruz. Edirne Valiliği’nin de özel idare aracılığıyla bu konuda özellikle yerel basına katkı yapması konusundaki talebimizi de sizler adına Sayın Vali’ye aktarmış olayım. Edirne’de haber alma konusunda Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün arkadaşlarımıza yardımcı olduğunu düşünüyorum. Karşılıklı iletişim ve diyalog halinde çalışmaların sürdüğünü gözlemliyorum. Umuyorum ki 2024 yılı hem sektörümüz için hem de Türkiye için ve özellikle kentimiz için daha güzel günler getirsin. Dostlukları arttırsın. Balkanların başkenti niteliğindeki bu güzel bir kadim şehirde güzel günlerde sağlıklı yaşayalım” dedi.
Kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarına hediyeler takdim eden Vali Sezer, görev yapan basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirmesin ile etkinlik sona erdi.