Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ SEZER; “4 AYDA 5 BİNDEN FAZLA GÖÇMEN YAKALANDI”

Edirne Valisi Yunus Sezer,

Edirne Valisi Yunus Sezer, Yunanistan sınırında yer alan Sancaktar Karakolu’nu ziyaret ederek, sınır hattında görev yapana Kahraman Mehmetçiklerimizle bir araya geldi. Sınır hattında yürütülen çalışmalarla ilgili çeşitli bilgiler alan Vali Sezer, daha sonra sınır hattında İl Özel İdare ekipleri tarafından yürütülen yol çalışmalarını yerinde inceledi.

“SINIR HATTINDA YENİLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI”

Edirne’de yasa dışı geçişlere karşı sınır hattı boyunca, 24 saat esasına göre çalışan personeller ile gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Vali Sezer, Türkiye’nin Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır olan 292 kilometrelik sınır hattının 200 kilometresinde iyileştirme ve yenileme çalışmalarının tamamlandığını aktardı.

“4 AYDA 5 BİNDEN FAZLA GÖÇMEN YAKALANDI”

2024 yılının 4 aylık süresi içerisinde 5 bin 200 düzensiz göçmenin yakalandığını belirten Vali Sezer, “Göçmen trafiğinde de bu yaz özellikle son ay itibari ile yüzde 10’un üzerinde bir artış gördük. Şu ana kadar 5 bin 200 kadar göçmen yakaladık. Yine 174 tane organizatörü bu ay itibari ile yani geçen 4 ay itibari ile yakaladık. Aynı şekilde hem organizatörlere hem de göçmenlere yönelik olarak yakalama ve tedbir çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

“YAKALAMALARIN %78’İ SINIR HATTINA GELMEDEN GERÇEKLEŞİYOR”

Sınır hattındaki devriye yollarının iyileştirilmesi ve yeniden yapılmasıyla ilgili yaklaşık 50 adet İl Özel İdare aracının çalışma yürüttüğünü belirten Vali Yunus Sezer, “Yakalamaların yüzde 78’ini sınır hattına gelmeden gerçekleştiriyoruz. Bu da bizim açımızdan çok önemli ve alınan tedbirlerin yerinde olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

“TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNE SINIRDAN GEÇİT YOK”

2024 yılı içerisinde farklı terör örgütlerine mensup 162 şüphelinin sınır hattında ekiplerce yakalandığını söyleyen Vali Sezer, “Bu sene çeşitli terör örgütüne bağlı 162 örgüt mensubunu yine kaçak göçmenlerle beraber yakalamış durumdayız. Geçmiş yıllara göre bu sayı önemli bir yakalama olarak karşımıza çıkıyor.” ifadelerini kullandı.