Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni yılın ilk Avukatı  Genç Hukukçu Batıkan Altunhan Cübbeyi giydi.

Caner Eygül Hukuk Bürosunda

Caner Eygül Hukuk Bürosunda stajını tamamlayan Av. Batıkan Altuhnan Edirne Barosu’nda düzenlenen yemin töreniyle cübbesini giydi.

“2024 yılının ilk Avukatı Göreve Başladı”

2024 yılının ve Edirne Barosu’nun  101.yılının ilk Üyesi  olarak yemin töreni gerçekleşen  Av. Batıkan  Altunhan, törene katılan davetliler huzurunda yemin ederek Avukatlık  ruhsatını alıp göreve başladı.

Edirne Barosu toplantı Salonunda düzenlenen törene ETSO Başkanı Sezai Irmak, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç , Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, Önceki Dönem Baro Başkanı Av. Alper Pınar, Edirne Belediyesi Ulaşım Müdürü Erdal Uygun, ETUS Başkanı Hakan Giyik, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin,  STK ve Oda yöneticileri,  Altunhan Şirketleri Grubu ve  Otogar işletmecisi, 643. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan, Gökhan Altunhan, Salim Altunhan, STK ve Oda yöneticileri, Kamu Kurum Müdürleri, METRO Turizm Yöneticisi Av. Umut Kahraman, Av. Kaan Polat ve ekibi,  Edirne Barosu Avukatları, Av.Batıkan Altunhan’ın ailesi ve yakınları katıldı.

“ALTUHAN AİLESİNİN EN MUTLU GÜNÜ”

Edirne’de  2024 yılının ilk avukatı olarak cübbe giyen Batıkan Altunhan başta ailesi olmak üzere Hukuk camiasına da ayrı bir gurur yaşattı.

Salim & Nezihe çiftinin torunu, Gökhan & Evrim Çiftinin oğlu,  Gülhan Altuhan Alkış’ın yiğeni  Av. Batıkan Altunhan’ı bu anlamlı günde yalnız bırakmayan sevenleri Edirne Barosu toplantı salonunda haftanın son iş gününde ayrı bir  gurur ve sevinç yaşadı.

Gökhan ve Evrim çiftinin zaman zaman duygu yüklü anlar yaşadığı dikkat çeken toplantıda açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç; “Mesleğimizin temel düzenleyici normu olan 1136 sayılı yasada Avukat, yargının kurucu unsurlarından olan bağımsız savunmayı serbestçe temsil eden kişi olarak tanımlanıyor. Bu mesleği diğer meslek gruplarından ayıran çok mühim bir şey var. Bizler bir hakkı bulup açığa çıkartanlar, tespit ve tescil ettirenleriz.

Bizler yasaların ruhunu, özünü anlayıp koruyan, hakim savcı meslektaşların otoriter düzenin getirdiği şartlar sebebiyle korkup çekindiği dönelerde dahi bundan geri kalmayanlarız. İşte yakın zamanda  hepimizin tanık olduğu ülkenin en yüksek iki yargı organı Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki çıkan hukuk krizinde herkesin sustuğu, korktuğu ve çekindiği bir dönemde hukuku korumak, Anayasa Mahkemesinin bile hakkını ve hukukunu korumak biz avukatlara düşmektedir.

“BAROMUZ DAHA DA GÜÇLENECEKTİR”

Böyle kıymetli ve böyle tarihsel sorumluluğu olan bir mesleğe adım atarak Avukatlık hak ve yetkilerini ve tabii ki sorumluluğunu bugün itibarıyla kullanmaya başlayacak olan kıymetli kardeşime, yıllar evveline dayanan azmi, kararlılığı, sebaatı ve bugünlere kendisini taşıyan güzel düşünceleri için şükranlarımı sunuyorum.  Batıkan gibi iyi yetişmiş, iyi ahlaklı, etik değerlere bağlı meslektaşlarımın Baromuza katılımıyla Edirne Barosu daha da büyüyecek ve daha da güçlenecektir.” Dedi.

“TEBRİKLERİN EN BÜYÜĞÜ ALTUNHAN AİLESİNE”

Tebriklerin en büyüğünü Altunhan ailesinin hak ettiğini söyleyen Baro Başakanı Av. Karakoç, “Tebriklerin en büyüğü Altunhan ailesine. Kıymetli adaşım babası Gökhan ve kıymetli eşi Evrim hanıma. Batıkan gibi bir evladı dünyaya getirip bakıp, kollamanın, büyütmenin, yetiştirmenin, evvela kendisine, sonra ailesine ve topluma, devlete, millete ve dünyaya hayırlı, iyi bir evlat olarak inşa etmenin ne denli zor ve ne denli sorumluluk sahibi olmayı gerektiren bir uğraş olduğunu anne baba olan çok iyi anlarlar.  Bu anlamda tebriklerin en büyüğü Sayın Altunhan ailesine.” dedi.  

“AVUKATLIK BİR YAŞAM TARZIDIR”

Daha sonra Avukatlık yeminin edası için Stajyer Avukata Batıkan ALTUNHAN ve Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç sahneye davet edilerek, Avukatlık yemini gerçekleşti.  Sahnede kararlı duruşu ile yeminini eden Genç hukukçu  Av. Batıkan Altunhan törene katılan davetliler tarafından alkışlanarak tebrik edildi.

Yemin törenin ardından  Av. Batıkan Altunhan’a cübbesini, Baro Başkanı Gökhan Karakoç ve staj yaptığı Caner Eygül Hukuk Bürosu sahibi Av. Cener Eygül giydirdi. Törende Avukatlık Ruhsatı takdim edilen Altunhan ile meslektaşları günün anısına basına hatıra pozu verdi.

“BİR HUKUK OR’DUSU OLAN EDİRNE BAROSU’NUN ÜYESİ OLMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYDUM”

  Daha sonra salondaki davetlilere bir konuşma yapan Av. Batıkan Altunhan, “Edirne Barosu her zaman Cumhuriyetçi, laik, Atatürk ilke ve inkılaplarını bu ilkede ayakta tutmaya çalışan bir hukuk ordusu oluşturmuştur ve bu mücadelesini her zaman çekinmeden sürdürmeye devam etmiştir.

Ben de bugün bu hukuk ordusuna katıldığım için çok mutlu ve çok gururluyum.  Bu süreçte ve hayatın her alanında desteğini esirgemeyen başta ileme, tecrübelerini benimle paylaşmaktan çekinmeyen ve ağbi olarak gördüğüm Avukat Caner EYGÜL’e , her ne kadar yanında staj yapmış olmasam da mesleğin pratiğiyle alakalı her türlü bilgi ve tecrübesini benimle paylaşan Avukat  Türker Bop’a ve bu mutlu günümde beni yalnız bırakmayan  dostlarıma ve kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ederim.” Dedi.   

“9 yıllık meslek hayatımda benim de ilk stajyerim”

Caner Eygül Hukuk Bürosu’nda 1 yıl boyunca staj yapan Altunhan’ın  yemin töreninde konuşan Av. Caner Eygül, “Bugün benim içinde çok özel bir gün. 9 yıllık meslek hayatımda  benimde ilk stajyerim. Batıkan’a cübbe giydirmek bana kısmet oldu. Kendisi baromuza geldiği ilk günden itibaren davranışlarıyla dürüstlüğüyle ve çalışkanlığıyla zaten tüm meslektaşlarımızın beğenisini kazandı ve hatta stajının son dönemlerine doğru artık “Senin stajın ne zaman bitecek” gibi konuşmalar olmaya başladı. Çünkü bunun sebebi de kendisi her gün bıkmadan usanmadan sabah 08.00’den gece  23-24.00’lere kadar hep hukuk camiası ve Baromuzun içindeydi. Ben bunun için ona ayrıca teşekkür ediyorum. Buradan ailesine de böyle bir evlat yetiştirdiği için de ayrıca teşekkür ederim.”  dedi.  

“Allah avukatlarımızı başımızdan eksik etmesin. Bizim eksik olduğumuz yerde onlar devreye giriyor.”

Sosyal medya hesabında yayınladığı dikkat çeken videolarla izlenme rekorları kıran   Altunhan Şirketleri Grubu ve  Otogar işletmecisi, 643. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan tören sonunda çektiği video ile yaptığı konuşmada; “Herkes çok iyi bilir ki, benim 45-50 tane davam var. Allah bu avukatlarımızı başımızdan eksik etmesin. Neden biliyor musunuz? Ben sürekli kitabın ortasından girdiğim zaman haklı iken haksız duruma düşüyorum. Haksız duruma düştüğünüz zaman ise AVUKATLAR devreye giriyor. Ben 3 kere Devlet Güvenlik Mahkemesinde yargılandım, ceza evlerinde yattım, ama hepsinden de Allah’ın izniyle avukatlarımızın sayesinde beraat ettim. Onlar beni çok iyi savundular. Allah avukatlarımızı başımızdan eksik etmesin. Bizim eksik olduğumuz yerde onlar devreye giriyor.” Dedi.   

Edirne Ajans ailesi  olarak Avukatlığa adım atan genç hukukçumuz Av. Batıkan Altunhan’ı kutlar, meslek hayatında başarılar dileriz.