Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHİLİK HAFTASI EDİRNE’DE COŞKUYLA KUTLANIYOR

18-24 Eylül tarihleri arasında

18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Edirne 25 Kasım stadyumu önünden saat: 14.00’da esnaf temsilcileri ve ilgili kurum temsilcileri ile toplanarak Belediye bandosu eşliğinde Saraçlar caddesinden Atatürk Anıtı’na kadar esnafımız selamlanarak yürüyüş yapıldı ve esnafımız halkımızla birlikte AHİLİK HAFTASI kutlamalarına davet edildi. Edirne Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar odaları Birliği ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından 14.30’da Atatürk Anıtı önünde Şed kuşanma töreni düzenlendi.


Buradaki törene CHP Edirne Milletvekilleri A.Baran Yazgan VE Ediz Ün, Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Birol Özbaş, Edirne Kantinciler Odası Başkanı Harun Özen, Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Tezcan Liznak, Edirne Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Selçuk Gül, Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlıoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, Önceki dönem Yılın Ahisi Fikret Üstev, Yılın Ahisi seçilen terzilik mesleğinin duayeni Erdoğan Bulut, Yılın Kalfası seçilen Süleyman Ocak, Yılın Çırağı seçilen Ardahan Kurşun, STK ve Oda yöneticileri, Kamu Kurum Müdürleri, Siyasi parti temsilcileri ve esnaf katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende konuşan EDİRNE Valisi Yunus Sezer, Esnafın doğru kurallar ile üretim yapması gerektiğinin altını çizen Sezer, “Bizler vakıf ve esnaf medeniyetiyiz. Esnafın doğru kurallar üzerinde üretim yapması ve bunu geleceğe taşıması kolay değildir. Bizlere düşen yıllar geçse de ecdadın ortaya koyduğu medeniyet anlayışını bugün de aynı taşlar üzerinde yeniden inşa etmektir. Esnaf odalarımızın yapması gereken yeni yüzyılla bu alışkanlık ve geleneği birleştirmesi ve geleceğe taşımasıdır. Medeniyetlerin kurulması kolay değildir. Bizlerin de mirasçıları olarak bunlara sahip çıkmamız çok önemli.” diye konuştu.


Daha sonra konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Ahilik; kardeşliğin, hoşgörünün ve yardımlaşmanın adıdır. 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle Atatürk Anıtı’nda düzenlenen etkinliklere katıldık. Yılın Ahisi seçilen terzilik mesleğinin duayeni Erdoğan Bulut’u, Yılın Kalfası seçilen Süleyman Ocak’ı ve Yılın Çırağı seçilen Ardahan Kurşun’u bir kez daha tebrik ediyor; meslek hayatlarında başarılar diliyorum.” Dedi.


Konuşmaların Ardından Yılın Ahisi seçilen terzilik mesleğinin duayeni Erdoğan Bulut’a şed kuşanma töreni gerçekleşti. Edirne ajans ailesi olarak Yılın Kalfası seçilen Süleyman Ocak’ı ve Yılın Çırağı seçilen Ardahan Kurşun’u bir kez daha tebrik ederiz. 36.Ahilik Haftası Kutlama programının ikinci gününde ise (19 Eylül 2023 Salı) Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı ve Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığınca oluşturulacak heyet şehrimizde esnaf ziyareti gerçekleştirecek.
Etkinliklerin 3. Gününde ise Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Müdürü Serhat Dayıoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı RADYO / TV’de “Ahiliğin dünü ve günümüze yansımaları” ile ilgili programlar geçekleşecek. 21 Eylül Perşembe günü ise İlimizdeki Kadın Kooperatiflerine ziyaret gerçekleşecek. Ahilik Haftası Kutlama programının son günü olan 22 EYLÜL Cuma günü ise Esnaf ve Sanatkarlar Odaları tarafından Cuma namazı öncesi Üç Şerefeli Cami’de mevlit okutulacak. Cuma namazı çıkışında pilav ve ayran ikramı gerçekleşecek.