Hoşgeldiniz  

UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı Törenle Hizmete Açıldı

admin | 23 Temmuz 2023 | Ekonomi, Tüm Manşetler A- A+

UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı Törenle Hizmete Açıldı

İpsala Gümrük sahasında 100.000 m2’lik alana kurulu, 300 tır ve 200 küçük araç kapasiteli UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.
Açılış töreni için ilçemize gelen, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberinde üst düzey davetliler, Vali Vekilimiz Sıdkı Zehin ve protokol mensupları tarafından karşılandı.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat yaptığı açılış konuşmasında; Ülkemizin 2023 yılı hedefleri ve ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu çerçevesinde politikalarımızı belirliyor, küresel gelişmeleri takip ediyor, iç ticareti düzenlemek ve ihracatımızı artırmak için çalışıyoruz. Ülkemiz, doğu-batı ticaret ekseninde kıtaları birbirine bağlayan kara, hava, deniz ve demir yolu ticaret koridorları üzerinde yer almaktadır. Bu avantajlı konumundan hak ettiği faydayı sağlaması ise liman ve taşıma altyapılarının kapasitesinin artırılması, gümrük işlem ve geçişlerinin kolaylaştırılmasına bağlıdır. Son 20 yılda ülkemizin eksik kalan kara yolu, demir yolu, havalimanı ve liman altyapısını büyük bir gayretle tamamlamaya çalıştık, aynı gayretle ‘Türkiye Yüzyılı’nda da çalışmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi yapılarak tır parkı hizmete alındı. UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkının açılması ile birlikte; dönemsel yoğunluklarda otomobil ve tır kuyruklarının önüne geçilmesi ve yolcular ile tır şoförlerinin gümrük kapısına girene kadar geçen süreçte bekleme sürelerini konforlu ve güvenli bir alanda yapabilmeleri adına, lokanta, kafeterya, market, şoför bekleme salonu, dozvola işlem bürosu, döviz bürosu, yöresel ürünler satış alanları gibi ticari ve sosyal tesis alanlarının yanı sıra, ibadet alanları, fotokopi, berber, tuvalet, duş ve çamaşırhane gibi birçok imkanların yer aldığı saha hizmet alınmış oldu.

Tır parkının açılışının ardından Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Vali Vekilimiz Sıdkı Zehin ve beraberindekiler İpsala gümrük kapısında çeşitli incelemelerde bulundular.

Loading

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Edirne Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.