Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Prof Dr Rıdvan CANIM

2024’DEN BEKLENTİLER..

Milâdi 2024 ile birlikte yeni bir yıla girdik.. Bu yeni zaman diliminin hepimiz için iyilikler, güzellikler getirmesini diliyoruz öncelikle.. Kendimize, evimize, aile fertlerimize, iş hayatımıza, vatanımıza, ülkemizin insanlarına ve tüm insanlığa.. Dileriz her şey beklediğimiz gibi olur..

Her yeni yıl, geçmişi ve geleceği düşünmenin eşiğine getirip bırakıyor bizleri.. Ne dersiniz, bugüne kadar yaşanmış günlerin hesaplaşmasını yapabiliyor muyuz kendi kendimizle? Yoksa bundan özellikle kaçıyor muyuz? Aslında geçmiş günlerin hesabını görmekten kaçmaya çalışıyorsak, bu biraz da geleceğimizden kaçmak olmuyor mu ? Ömürlerimizden giden günlerin artıları mı çok, eksileri mi çok? Kâr-zarar hesapları ne gösteriyor dersiniz?!

Hayatın ellerinde zavallı bir kukla olmak mı, yoksa insan olma erdemine -herşeye, hayatın bütün olumsuz koşullarına rağmen- ulaşmaya çalışmak mı? Ömrümüzün önümüzde kalan zamanını bu bilinç içerisinde tamamlamak mı, yoksa bu süre içerisinde yürüyen bir gölgeden farksız olarak, hani o meşhur şarkının da söylediği gibi; “ey ömrüm, artık nasıl geçersen geç!” boşvermişliğine kapılarak bir meçhule doğru sürüklenmek mi? İşte bütün bu soruların cevaplandırılması gereken duraktayız şimdi..

Aslında beklentilerimiz çok 2024’den.. Neler yok ki ! Birbirini anlayabilen, birbirine tahammül edebilen, birbirini herşeye rağmen sevebilen insanlar ülkesi olsun istiyoruz Türkiye’yi.. Ülkemizi.. Tarihine küsen, tarihini dışlayan, ondan utanan değil, tarihiyle, geçmişiyle barışık, onu kucaklayan, bağrına basan bir Türkiye olsun istiyoruz.. Kendinden korkan, kuruntular içinde yaşayan bir toplum değil, insanına, geleceğine, kendine güvenen bir Türkiye istiyoruz ve bekliyoruz.. Toplumsal, bireysel ahlâkın, siyasal, ekonomik ahlâkın egemen olduğu, insanların ahlâksızlığa değil, ahlâka özendirildiği bir Türkiye olsun istiyoruz..

Huzur istiyoruz, ağız tadı istiyoruz, sağlık istiyoruz, başarı istiyoruz, verimli olabilmeyi, üretebilmeyi, hayatın zorluklarını zor da olsa aşabilmeyi, ülkemizi, içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen çok daha iyi yerlerde görmeyi ümid ediyoruz. Aslında bunu, bizi sevenler kadar sevmeyenler için de istiyoruz! Çocuklarımıza tertemiz “yarın”lar bırakabilmeyi, bunun için de millet olarak dürüst olmayı, ahlâklı olmayı, birbirimize saygılı olmayı, çok ama çok çalışkan olmayı, birbirimizi anlayabilmeyi ve sevebilmeyi, bilime saygı duymayı, önem vermeyi, daha inançlı olmayı, mutluluklarımızı olduğu gibi acılarımızı, kederlerimizi de paylaşabilmeyi arzu ediyoruz.

Kısacası, her yeni gelen yıldan olduğu gibi 2024’den de çok şey bekliyoruz.. Fakat unutmayalım ki, bütün bu beklentilerimizi bize 2024 kendisi getirmeyecektir! Eğer biz istersek 2024’de bunlara ulaşabileceğiz.. Bunun için de niyetlerimizde samimi ve gayretli olmak yetecektir aslında..

Dilerim 2024 ile birlikte ömrünüzün en güzel, en bereketli günleri başlamış olsun.. Her gününüz bir öncekinden iyilik, hoşluk, sağlık ve mutluluk açısından çok daha güzel olsun..

Her şey gönlünüzce olsun efendim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER