Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı’dan 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı .Atatürk’ün ölümünün 85. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.BALKANLI mesajında ” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı, Türk milletinin özgürlüğü ve bağımsızlığı için verdiği mücadele ile tarihe damgasını vuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıldönümünü anmak, her Türk vatandaşı için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Atatürk, sadece bir lider değil, aynı zamanda bir devrimci, eğitimci, asker, ve aydındı. Onun vizyonu ve liderliği sayesinde , ülkemiz modernleşmiş ve dünyada saygın bir konuma gelmiştir.
Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini , 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlatmıştır. Bu mücadele, Türk milletinin yılmadan, azimle ve vatanseverlikle sürdürdüğü bir onurlu direniş olmuş, sonunda bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına yol açmıştır.
Atatürk, sadece askeri bir lider olarak değil, aynı zamanda Türk toplumunu çağdaşlaştırmak ve modern bir ulus devlet inşa etmek için yaptığı reformlarla da ülkemizin çağdaşlaşması için mücadele etmiştir. Eğitimden hukuka, dil reformundan kadın haklarına kadar birçok alanda önemli değişiklikler yapmış, Türkiye’yi çağdaş dünya ile bütünleştirmiştir. Atatürk’ün ölümünden sonra da bu reformlar devam etmiş ve Türkiye, onun mirasına bağlı kalarak ilerlemeye devam etmiştir.
85 yıl önce gibi, Atatürk’ün mirası hala canlı ve güçlüdür. Türkiye’nin modern bir ülke olarak varlığını hala sürdürebilmesinin temelinde Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleri yatmaktadır. Onun ölümsüz sözleri, Türk milletinin birlik ve beraberliği, bilime ve eğitime verdiği önem, laiklik ilkesi, ve demokratik değerleri,hepimiz için yol gösterici olmuş,her geçen günde de daha iyi anlaşılmasına neden olmuştur.
Bugün, Atatürk’ü anmak ve onun mirasını yaşatmak, Türk milleti olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Ulu önderimiz Atatürk’ün yol gösterdiği değerleri koruyarak, Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımak hepimizin görevidir.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, Türk milletinin görevi ve hepimizin onurudur.Atamızın bize bıraktığı bu mirası koruyarak, daha aydınlık,çağdaş ve güçlü bir Türkiye için her zamankinden çok daha fazla çalışmaya söz veriyoruz. ATAM İZİNDEYİZ.”dedi