Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Yazgan’dan 10 Kasım Anma Mesajı

CHP Edirne Milletvekili Ahmet

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Milletvekili Yazgan, “Hayatı boyunca kendisini milletine adayan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, maddi varlığının aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Hedef olarak gösterdiği yolda, bilim ve akıl esasları üzerine kurduğu düşünce sisteminden güç ve ilham alıyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, düşünceleri ve bu düşüncelerinin hayat bulduğu ilke ve devrimleri ilelebet payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları için rehber olmaya devam edecektir.” dedi.

Milletvekili Yazgan açıklamasına şöyle devam etti:

“Geride bıraktığı hatıralar, bizlere miras bıraktığı Cumhuriyet ve tüm Türkiye Cumhuriyeti’ne aşıladığı bağımsız yaşama azmi ilk günkü kadar taze ve heyecan vericidir. 10 Kasım bir matem günü olmakla birlikte, Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, vatan sevgisini, manevi yönünü daha iyi tanımak ve tanıtmak için eşsiz bir fırsattır. Aziz Atatürk 57 yıllık kısa ömrüne adeta koskoca bir tarih sığdırmıştır. Türk milletinin hiçbir şart altında boyunduruk altına girmeyeceğini, devrin modern silahlarıyla dahi sonuç alınamayacağını ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek ortaya koymuş ve bundan da asla ödün vermemiştir. Kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, kısa hayatına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş, milletimizin her alanda yükselmesi için yılmadan çaba göstermiş tarihi bir kişiliktir.

Mustafa Kemal Atatürk; Türk tarihinin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisi olarak, azim ve kararlılık içinde, en imkânsız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini en iyi şekilde gösteren büyük bir dehadır. 19 Mayıs 1919’da yaktığı meşale ile yoksulluk ve çaresizliğin pençesine düşmüş, geleceği belirsiz olan Türk milletinin, damarlarındaki asil kanı harekete geçirerek Türk milletinin hak ettiği hürriyeti her ne pahasına olursa olsun koruyacağını tüm dünyaya göstermiştir. Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşımızın zaferini Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Elbette O’nun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ve bütün eserleri sonsuza dek var olacaktır.

Sevgili Atamız, şunu bilmeni isteriz ki;

Bizler senin bıraktığın emanetleri canını ortaya koyarak koruyacak ve demokrasi ile taçlandırarak daha da yücelteceğiz. Senin izinden gitme onuruna nail olan bizler; açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğimize ant içeriz!

Aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm kurucu kahramanlarımızı, gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.”