Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PERSONELİNİ ENFLASYONA EZDİRMEDİ!

Edirne Belediye Başkanı Recep

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, emeğin ve emekçinin yanında olduğunu bir kez daha göstererek, personelini enflasyona ezdirmedi. Edirne Belediyesi Personel A.Ş. ile DİSK Genel-İş Edirne Şubesi’nin mutabık kaldıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, bekar ve çocuksuz en düşük personel maaşının 15 bin 017 TL, en yüksek net maaşı ise 17 bin 500 TL’ye yükselttiklerini söyledi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, işçisini, emekçisini, alın teriyle ekmeğini kazanan personelini enflasyona ezdirmeyerek, emeğin ve emekçinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Disk Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli ve Edirne Belediyesi Personel A.Ş,’nin en düşük net maaş 15 bin 017 TL, en yüksek net maaş ise 17 bin 500 TL olması konusunda mutabık kaldıklarını ve sözleşmenin en kısa sürede imzalanacağını duyurdu.

Müjdeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurarak, emekçilerin verdiği emek mücadelesine daima destek olacağını belirten Başkan Gürkan, “Kuşkusuz emekçi arkadaşlarımıza bu ekonomik ortamda ne kadar maaş versek yetersiz. Elimizden geleni yapmak istedik. Asgari ücret 1 Temmuz’dan itibaren 8 bin 500 TL’den 11.400 TL’ye yükseldi. Ve yetkili sendika ile yaptığımız ortak çalışmada bunun üzerinde çalışan arkadaşlarımıza nasıl bir katkımız olabilir? Nasıl bir desteğimiz olabilir? Emek mücadelesinden gelen insanlar olarak çalışanlarımızın nasıl daha konforlu bir yaşama kavuşmasını sağlayabiliriz? diye bir çalışma yaptık” diye konuştu.

Her fırsatta da emekçilerin yanında olacaklarını belirten Gürkan, “Emekçilerimizin yanında olmaya ve maaş artışlarını yapmaya devam edeceğiz. Bugün değerli Şube başkanımız, DİSK Genel-İş’in Şube Başkanı Sayın Seçkin Hasseli’yle ve yönetimi ile yaptığımız çalışmaları sonucunda, Edirne Belediyesi’nde çalışan işçi arkadaşlarımıza bekâr ve çocuksuz personelimizin en düşük net maaş 15 bin 017 TL olacak. Tabii buna ek mesailer, yardımlar, ikramiyeler de girecek. En yüksek net maaşın ise 17 bin 500 TL olması için mutabakata vardık. Sözleşmemizi en kısa zamanda 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olarak çalışan arkadaşlarımıza, emekçi kardeşlerimize vermiş olacağız. İşçilerimize, emekçilerimize, alın teri döken kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli de Başkan Gürkan’ın daima işçinin ve emekçinin yanında olduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden Hasseli sözlerine şöyle devam etti;

“Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyoruz. Bu sene 2. defa enflasyona yenik düşmememiz için 2. ek protokolü imzalıyoruz. Ortada bir sözleşme olmasına rağmen maalesef ülkedeki enflasyon, mevcut iktidarın yanlış politikaları bizi bu noktaya getirdi. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a daima işçinin yanında olmaya çalıştığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.