Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali Sona erdi

Uzunköprü Belediyesi şehrin en

Uzunköprü Belediyesi şehrin en büyük organizasyonunu tamamladı. Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali 7-8-9-10 Eylül 2023 Tarihleri boyunca Trakya’nın gündemi oldu. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın öncülüğünde düzenlenen festivalde on binler Uzunköprü’ye aktı. Düzenlenen festivalde sanattan, spora, atölyelerden edebiyata onlarca farklı etkinlik Uzunköprü’nün çeşitli noktalarında vatandaşlar ile buluştu.

Tarihi Uzunköprü Festivali 7 Eylül günü saat 17:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen kortej yürüyüşü ile başladı.

Tüm Uzunköprü omuz omuza sokakları adımladı. Düzenlenen kortejde Edirne Belediye Bandosu ve Samsun Atakum Kadın Konseyi Cumhuriyet Kadınları Bandosu büyük beğeni topladı. Festival alanının girişinde gerçekleştirilen açılış töreni ile Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali başladı. Başkan Özlem Becan’ın ilk durağı Toplu Nikah ve Sünnet Şöleni oldu. Uzunköprü Belediyesi’ne başvuruda bulunan çiftler Başkan Özlem Becan’ın nikâhlarını kıymasıyla dünya evine girdi. Uzunköprü’nün eski geleneklerinden olan Sünnet Şöleni’ninde yavrularımız doyasıya eğlendi.

Ödül ve Plaket Töreni’nde Uzunköprü’ye katkı sunan büyüklerimize, Uzunköprü’yü her müsabakada gurur ile temsil eden sporculara, Uzunköprü’nün tanıtımında emeği geçen basın mensuplarına ödüllerini Belediye Başkanı Özlem Becan takdim etti.

Rumeli Ekrem Konseri ile Uzunköprü Coştu

Trakya’nın sanatçısı Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali’nin ilk gecesinde Uzunköprü halkının ve kıymetli misafirlerin huzurundaydı. Rumeli ve Balkan ezgileriyle gerçekleştirilen konser tüm festival alanına neşe kattı. Aziz İoannis Kilisesi Tarihi Uzunköprü Festivali Boyunca Sanatın Merkeziydi


Festival kapsamında düzenlenen Sanat ve Zanaat Sergisi 4 gün boyunca Uzunköprülülerle buluştu. Serginin açılışında Samsun Atakum Kadın Konseyi Cumhuriyet Kadınları Bandosu ve Bulgaristan’dan gelen dans ekipleri gösterilerini sundular. Sergide bulunan birçok sanat ve zanaat eseri Uzunköprülülerin büyük beğenisini topladı.
Festivalin geleneği Mevlid etkinliği yine bozulmadı. Rıza Efendi Camii ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimiz için düzenlenen Mevlid etkinliğine ev sahipliği yaptı.Uzunköprü Belediyesi Atatürk Park festival süreci boyunca bir merkez haline geldi. Ahşap boyama ve takı tasarım atölyeleri vatandaşların büyük ilgisini topladı. Atölyelerin devam ettiği süre boyunca Atatürk Park konserler, dans gösterileri ile halkın yoğun ilgi gösterdiği yerler arasındaydı.


Uzunköprü Belediyesi Trakya’nın meşhur ürünlerinin başında gelen pirince de festivalde yer vererek En Lezzetli Pilav yarışmasını düzenlendi. Şefler el hünerlerini kullanarak birbirinden güzel pilavları jürinin beğenisine sundu.
Simge konseri öncesinde Dj Ozan Kudu’nun etkileyici performansı görülmeye değerdi. Özellikle gençler coşku ile eğlendi.


Tarihi Uzunköprü Festivali’nin İkinci Gecesinde Simge’nin Sahne Performansı İle Yer Yerinden Oynadı Simge konserine çevre şehirlerden on binler akın etti. Simge’nin en popüler şarkıları Uzunköprü’de tek bir ağızdan söylendi. Düzenlenen dev organizasyon hem Uzunköprülülerin hem de misafirlerin büyük beğenisini topladı.


Tarihi Uzunköprü Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu Ahmet Ümit ile Söyleşi etkinliğine ev sahipliği yaptı. Okurlarıyla bir araya gelen etkinlikte bilgi ve fikirlerini dinleyicilerle paylaştı. Etkinlik sonrasında imza almak isteyen okurlar uzun kuyruklar oluşturdu.
Uzunköprü Belediyesi düzenlediği Futbol ve Sokak Basketbolu Turnuvaları ile gençlerimizin spora teşviki konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Festival programı kapsamında düzenlenen turnuvalarda sporcular ter döktü ve dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi.
Haluk Levent konseri öncesinde DJ Kutlu Tunca etkileyici bir performans sunarak tüm dinleyicileri büyük bir coşkuya hazırladı.

Tarihi Uzunköprü Festivali’nin Son Gecesinde Uzunköprü’nün Haluk Levent’i On Binleri Kendisine Hayran Bıraktı

Uzunköprü halkının yakından tanıdığı, Uzunköprü’nün geçmişinde çok özel bir yeri olduğunu ifade eden Haluk Levent, Başkan Özlem Becan’ın Ergene kirliliğini gündeme getirmesinin ardından seyircilerle birlikte Ergene için bir şarkı ortaya çıkardı. Haluk Levent konseri sevilen şarkılarıyla genciyle, tecrübelisiyle 9 Eylül gecesi Uzunköprü’de bulunan herkesi kendisine hayran bıraktı.Ördekli Göl festival süreci boyunca Karavan Topluluğu’nun adresiydi düzenlenen konserler ve çeşitli etkinliklerle mutlu yüzlerin adresiydi. Festivalin son günü Balık Tutma Yarışması’yla balıkçılar en büyük balığı yakalamak için yarıştı. Edirne Doğa Sporları Kulübünün kano etkinliği Ördekli Göl’de ortaya renkli görüntüler çıkardı.