Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLIYOR

Etkinliklerin 3. Gününde ise
  1. Ahilik haftası kutlamaları 18-24 Eylül tarihleri arasında ilimizde gerçekleşecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
    Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun tarafından yapılan açıklamada; “ 18 Eylül 2023 Pazartesi günü Edirne 25 Kasım stadyumu önünden saat: 14.00’da esnaf temsilcileri ve ilgili kurum temsilcileri ile toplanarak Belediye bandosu eşliğinde Saraçlar caddesinden Atatürk Anıtı’na kadar esnafımız selamlanarak yürüyüş yapılacak ve Ahilik haftasına davet edilecek.
    Ticaret İl Müdürlüğü ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından saat: 14.30’da Atatürk Anıtı önünde şed kuşanma töreni düzenlenecek. Buradaki törende Yılın ahisinin öz geçmişinin okunacak, Şed kuşatılması, Yılın kalfasına ve çırağına ödülleri verilecek.
    Ahilik Haftası Kutlama programının ikinci gününde ise (19 Eylül 2023 Salı) Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı ve Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığınca oluşturulacak heyet şehrimizde esnaf ziyareti gerçekleştirecek.

Etkinliklerin 3. Gününde ise Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Müdürü Serhat Dayıoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı RADYO / TV’de “Ahiliğin dünü ve günümüze yansımaları” ile ilgili programlar geçekleşecek.
21 Eylül Perşembe günü ise İlimizdeki Kadın Kooperatiflerine ziyaret gerçekleşecek.
Ahilik Haftası Kutlama programının son günü olan 22 EYLÜL Cuma günü ise Esnaf ve Sanatkarlar Odaları tarafından Cuma namazı öncesi Üç Şerefeli Cami’de mevlit okutulacak. Cuma namazı çıkışında pilav ve ayran ikramı gerçekleşecek.