Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ PARTİ Milletvekili Akalın; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet, rahmet ve özlemle yad ediyorum”

İYİ Parti Edirne Milletvekili

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Akalın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin banisi, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünü anma ve anlamını daha derinlemesine kavramamız gereken bugün de,  Atatürk’ün yeryüzünde bıraktığı izler, sadece bir liderin değil, aynı zamanda bir milletin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin sembolü olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının üzerinden 85 yıl geçti, ancak onun düşünce ve ilkeleri hala yaşamaktadır. O sadece bir lider değil, aynı zamanda çaresizlikler içerisinde dahi ülküsü doğrultusunda hedeflerinden şaşmayıp, giden ve gerçekleştiren bir kahramandır.

Atatürk, Türkiye’yi modernleştirmek ve muasır medeniyetler seviyesine taşımak için ömrünü adamış ve laiklik, eğitim, kadın hakları ve demokrasi gibi önemli değerleri Türk Milletine miras bırakmıştır.

O, sadece bir lider değil, aynı zamanda bir öğretmendi. Eğitim, onun için her şeyin temelini oluşturuyordu. Çünkü Atatürk, bir ulusun kalkınmasının, eğitim seviyesinin yükselmesine bağlı olduğunu biliyordu. Bugün, Türkiye’nin eğitim seviyesi yükselmiş ve bilimde, sanatta ve spor alanlarında büyük başarılar elde ettiyse, Atatürk’ün eğitime verdiği bu önem unutulmamalı ve onun yolundan şaşmayıp, gitmeye devam etmeliyiz.

Atatürk’ün kadın haklarına verdiği önem de unutulmamalıdır. O, kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta daha fazla yer almasını teşvik etti. Bugün, Türk kadınları iş dünyasında, siyasette ve birçok alanda etkili bir şekilde yer almaktadır. Bu, Atatürk’ün öncülüğünün bir sonucudur ve bu mirası korumalıyız.

10 Kasım Türk Milletinin Atatürk’ün mirasını yaşatmak ve Türkiye’yi daha da ileriye taşımak için unutmayacağı bir gündür. İlkelerine ve değerlerine sahip çıkmalı, demokrasiyi korumalı ve ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe taşıma bilinciyle hareket etmeye devam etmeliyiz. Atatürk’ü anmak sadece bir gelenek değil, aynı zamanda bir sorumluluktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, onun hedeflerine ulaşma yolunda kararlılığımızı korumalı ve devam ettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet, rahmet ve özlemle yad ediyorum.” ifadelerine yer verdi.